Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що певна частина оточення Віктора Януковича всіляко намагається перетворити його на Президента «російськомовної України». Про це ForUm’у повідомили в прес-службі БЮТ.
«Всупереч очікуванням українського суспільства, що нова влада почне послідовну і принципову боротьбу з хабарництвом і корупцією і запропонує реальні шляхи економічного піднесення і зростання добробуту громадян, щодня звучить проблема пріоритетності реалізації прав національних меншин України», - зазначив він.
Томенко сказав, що справа дійшла до того, що уряд подав Програму соціально-економічного розвитку на 2010 рік, у якій серед завдань жодного разу не згадується завдання підтримки української культури, мови, традицій і збереження національних інтересів.
Він також звернув увагу на те, що попередній аналіз кадрових призначень свідчить про те, що «на ключових посадах знаходяться люди, які не знають української мови, історії, традицій, і навіть не мають українського громадянства».
На думку віце-спікера, ініціація десятків законопроектів щодо підтримки російської мови, численні ініціативи щодо міфологізації радянської історії та інші ідеї старанності перед Росією набувають таких масштабних форм, що деякі представники української влади стають більшими російськими патріотами, ніж керівництво Російської Федерації.
«У всякому випадку, президент Росії досить жорстко оцінив діяльність Йосипа Сталіна, в теж час багато українських посадовців чи не щодня проводять «годину із Сталіном»: то говорять про те, що не можна забороняти встановлення йому пам'ятників, то відвідують кінопрем'єри, де організатори показу вихваляють роль Сталіна», - зазначив Томенко.
«У той же час, російські дипломати добре відчувають зміну стратегічної лінії в сучасній Україні і вже з радістю коментують, що «на Україні все стає добре», - зазначив заступник голови ВР.
На його думку, повернення в політичний лексикон замість «в Україні» вираз «на Україні» також невеликий, але символ повернення думок до того, Україна була, є і буде Малоросією у складі Великої Росії.
«Якщо ця тенденція зміцниться, то ейфорія від очікувань відносно нового Президента, яка була зафіксована в останніх соціологічних дослідженнях, швидко зникне, оскільки державі потрібний Президент всієї України, а не тільки її російськомовної частини», - вважає Томенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом