Віце-прем'єр-міністр України з силових питань Володимир Сівкович незадоволений роботою Генеральної прокуратури. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі ПР.
«Генпрокуратура за останні декілька місяців відпустила сімох найрезонансніших хабарників», – підкреслив він. «Я вважаю, що це неприпустимо. Це або халатність, або злочин. І така «стабільність» ГПУ мене як віце-прем'єра не задовольняє», – зазначив Сівкович.
Кажучи про успіхи органів прокуратури в боротьбі з корупцією, він повідомив, що Колегія Генпрокуратури вже десять років не міняється. На думку чиновника, «це говорить про те, що в Генпрокуратурі або все дуже добре, або все дуже закостеніло».
Віце-прем'єр-міністр з силових питань також сказав, що діяльність органів прокуратури по боротьбі з корупцією є одним з питань, які він уже найближчими днями має намір обговорити з Президентом України Віктором Януковичем. «Тому що, якщо ми хочемо навести лад в країні, нам потрібно навести лад у прокуратурі», – заявив Сівкович.
Також, за словами віце-прем'єра, за неповний місяць відробітку Києва у напрямі боротьби з корупцією зібрано матеріалів не менше, ніж на 30 кримінальних справ.
При цьому він відмітив необхідність внесення змін до чинного законодавства з метою добитися того, щоб суди своїми рішеннями не могли припиняти слідчі дії і припиняти кримінальні справи.
«Сьогодні виходить, що суд може втручатися в хід слідства на будь-якій стадії – досудового розслідування, відкриття кримінальної справи, самого слідства у справі», – пояснив Сівкович.
«Це нелогічно, це фактично робить неможливим розслідування кримінальних справ щодо чиновників вищого рангу, оскільки в них великий вплив, і за ними гроші», – додав він.
Крім того, Сівкович повідомив, що з метою посилення боротьби з корупцією буде проведено максимальне скорочення дозвільних процедур.
За словами чиновника, робота по боротьбі з корупцією ведеться при взаємодії з Державним комітетом з питань підприємництва, а також Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної податкової адміністрації, Контрольно-ревізійного управління та інших структур.
«Серед рекомендацій, які вже розробляються по цих питаннях, – максимальне скорочення усіляких дозволів, узгоджень, ліквідація всіх тих «огорож», які набудували чиновники, і, зрештою, зменшення кількості самих чиновників, оскільки, чим більше їх число, тим більше таких перешкод», – резюмував Сівкович.
Як раніше писав ForUm, Сівкович газеті «Дело» повідомив, що слідчі прокуратури відпустили на волю екс-голову Броварської райдержадміністрації Київської області Миколу Діденка, який раніше був спійманий на хабарі в 11 млн. гривень.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом