Великобританія на шість годин продовжила закриття своїх аеропортів - до 18.00 GMT (20.00 за Києвом) п'ятниці у зв'язку з утворенням хмари попелу після виверження вулкана в Ісландії.

У четвер британська Служба управління повітряним рухом NATS з міркувань безпеки рекомендувала повністю закрити повітряний простір для всіх рейсів, що вилітають і прибувають, за винятком екстрених.

Усім пасажирам рекомендовано відкласти або відмінити свої поїздки, або користуватися залізничним транспортом.
 

Найбільша британська авіакомпанія British Airways запропонувала своїм клієнтам повернути гроші за квитки на скасовані рейси.

Великобританія не бачила стільки масштабного збою в повітряному сполученні з часів Другої світової війни. Приземлятися і злітати з території країни дозволено лише екстреним рейсам. Не працює навіть аеропорт британських ВВС Brize Norton в Оксфордширі, з якого відправляються практично всі військові літаки до Афганістану.
 
 

Авіакомпанія Air France, у зв'язку з виверженням вулкана в Ісландії, також відмінила всі рейси з Парижа і до Парижа, заплановані на першу половину дня в п'ятницю, 16 квітня. Крім того, всі головні аеропорти французької столиці будуть закриті, щонайменше, до 10 ранку за місцевим часом (11:00 за Києвом).
 

Приймати і випускати літаки перестав також аеропорт Гельсінкі. Крім того, повідомляється, що закритий повітряний простір над північною частиною Польщі і Латвії.

Адміністрація міжнародного аеропорту Брюсселя, закритого раніше, повідомила, що польоти безумовно не поновляться до вечора 16 квітня. Таким чином, бельгійський аеропорт відмінив у цілому 210 рейсів, якими повинні були летіти 20 тисяч пасажирів.
 

Представники Європейської організації з безпеки повітряного руху, у свою чергу, заявили, що 16 квітня, ймовірно, буде скасовано половину всіх трансатлантичних рейсів.

У той же час аеропорти Білорусі переведені в екстремальний режим роботи. Міністр транспорту країни Вадим Мельник заявив, що вони готові прийняти повітряні судна, яким знадобиться здійснити вимушену посадку.
 

Нагадаємо, виверження під льодовиком Ейяф'ялдаєкюдль, розташованого за 150 кілометрів від Рейк'явіка, почалося 21 березня. За останніми даними, евакуйовано близько 800 осіб. Під час виверження було викинуто величезну хмару попелу, яка почала рухатися у бік Європи.

15 квітня були припинені польоти над Шотландією, а потім і над усією територією Великобританії. Також увсі польоти над Північним морем відмінила Данія, перервавши, таким чином, авіасполучення з Великобританією, Німеччиною і Норвегією.

За матеріалами РІА «Новини», «Лента.ру», «Весті.ру», «ІТАР-ТАРС», фото «Reuters»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1365