![Баранов: Президентові «великої» країни літати на ТУ-154 якось убого](https://for-ua.com/static/images/previews/41/413605-2.jpg)
Катастрофа президентського літака ТУ-154, на якому Лєх Качиньський і представники польської політичної еліти вищого ешелону летіли до Катині, – політика не Росії, а самої Польщі. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm’у висловив російський політолог, заступник директора Інституту проблем глобалізації Анатолій Баранов.
«Я не думаю, що такі люди, як товариші Путін і Медведєв, ризикнуть своєю репутацією і стосункамі із західними співтовариствами заради такого «великого» політика, як президент Польщі. Ну, не та це персона, заради якої Росії слід було б ризикувати перетворитися на країну-ізгоя. І я вважаю, навіть такі недалекі люди, як керівники сьогоднішньої Росії, це розуміють», - зокрема, сказав він і додав: «Однак політика у цьому все-таки є. Але політика не російська, і вже, тим більше, не українська, а польська».
За словами Баранова, Польща «весь час намагається показати, що вона – це Європа, і у деяких випадках навіть форпост Росії з боку Заходу».
«Польща перевела свої Збройні Сили на стандарти НАТО, хоча у неї була власна непогана військова промисловість, побудована у радянський період, та зате про таку важливу область, як авіація, поляки не подумали. Вже давно ніде політики такого рівня, як президент, не гинуть в авіакатастрофах, і лише у такій «великій» країні, як Польща, Качиньський – уже другий президент, який гине в авіакатастрофі», - зазначив експерт, нагадавши про загибель у 1943 році у Гібралтарі керівника польської держави у вигнанні Владислава Сікорського.
Також Баранов нагадав про рішення керівництва Росії, датоване 1999 роком, щодо виведення із експлуатації літаків Туполєва – ТУ-134 і ТУ-154.
«ТУ-154 – це літак, який надійшов в експлуатацію наприкінці 60-х років минулого століття. За рейтингом одного із авторитетних видань, ТУ-154 займає третє місце у списку найбільш аварійних літаків у світі, тому що «колись» він був хорошою машиною, але часи-то йдуть, і ми чомусь досі не їздимо на «копійках». Хоча на ній можна їздити, але люди віддають перевагу чомусь більш досконалому», - пояснив політолог, підкресливши, що в Росії експлуатація ТУ-154 завершується цього року.
«Наприкінці минулого року було урочисто заявлено: «Все, останній літак». Тобто навіть країна-виробник відмовляється експлуатувати ці машини, а польський президент літає на ТУ-154 1990 року виробництва. У принципі, двадцятирічну машину можна експлуатувати, тим більше, що недавно вона пройшла капремонт. Але для президента такої великої країни – це якось зовсім убого», - заявив Баранов і резюмував: «Польща 70 млн. доларів на рік витрачає на інститути і центри з вивчення Катині. На ці гроші можна було купити три цілком стерпних літака. Отож ось вона така – польська політика».
Нагадаємо, літак Лєха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом у суботу вранці. За попередніми даними, літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. На борту було 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто. Серед загиблих – сам президент, його дружина і частина керівництва країни. Вони прямували до Катині, щоб узяти участь у жалобних заходах на місці масового поховання жертв політичних репресій.
На борту Ту-154, який розбився під Смоленськом, загинула політична еліта Польщі.
Крім того, внаслідок катастрофи літака Польща втратила все військове командування.
У неділю тіло президента Польщі доставлено до Варшави.
Сьогодні в Україні – день жалоби за жертвами катастрофи.
Читайте на тему: Польщу осиротила зловісна карма Катині. Світ молиться і сумує.
Лєра Нєжина,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом