Європейська комісія пояснила Україні неможливість одночасного вступу до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном і створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС. Про це 7 квітня повідомив заступник генерального директора Генерального директората «Європейська політика сусідства» Єврокомісії Х’юг Мінгареллі, виступаючи на засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту.
«Якщо Україна повинна буде приєднатися до цього Митного союзу, стане надзвичайно складно для цієї країни сформувати зону вільної торгівлі з ЄС. Оскільки формування Митного союзу означатиме, що Україна приєднається до загальних зовнішніх тарифів із трьома країнами, торгівля яких з ЄС дуже мало лібералізована. І, боюся, ми попадемо у безвихідь», - сказав він, повідомляє «УНІАН».
«З нашого боку, ми абсолютно відверті з українською владою щодо наслідків, до яких це приведе», - додав представник Єврокомісії.
Разом з тим він допустив, що країни, які хочуть бачити Україну членом Митного союзу, розуміють можливі наслідки такого кроку для Києва.
«Ті, хто чинить тиск, щоб Україна приєдналася до Митного союзу, чудово знають, якими будуть наслідки», - сказав Мінгареллі.
Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС почали переговори про нову базову угоду 5 березня 2007 року, а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 року. На саміті Україна-ЄС 9 вересня 2008 року було вирішено, що нова угода матиме назву «Угода про асоціацію», і включатиме створення зони вільної торгівлі.
Під час візиту Президента України Віктора Януковича до Москви 5 березня цього року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував Україні приєднатися до Митного союзу. 20 березня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що рішення про можливий вступ України до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном може бути ухвалене тільки після ретельного вивчення цього питання.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом