Україна і ЄС не досягли згоди по трьох пунктах політичної частини Угоди про асоціацію.
Про це 7 квітня заявив заступник генерального директора Генерального директората «Європейська політика сусідства» Єврокомісії Х’юг Мінгареллі, виступаючи на засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту.
«У частині політичного діалогу є три пункти, які залишаються відкритими. Перший, очевидно, - це прохання України отримати перспективу членства. Другий – це прохання України про введення вільного руху громадян у коротші терміни... Є також дискусії щодо формулювання принципів забезпечення територіальної цілісності і суверенітету цієї країни-партнера», - сказав він.
Представник Єврокомісії зазначив, що в цілому переговори щодо політичної частини угоди можуть бути завершені упродовж декількох тижнів.
Мінгареллі зазначив, що питання про перспективи членства України в ЄС на сьогоднішній день на порядку денному не стоїть, хоча Україна і може претендувати на членство в майбутньому, відповідно до статті 49 Угоди ЄС, як європейська країна, а також після виконання певних вимог, повідомляє «УНІАН».
Питання про введення безвізового режиму з Україною, за його словами, повинен вирішитися в Раді ЄС, де країни-члени повинні визначитися з тим, наскільки швидко може відбутися перехід до безвізового режиму.
«Пропозиція ЄС на цей час полягає в тому, щоб передбачити безвізовий режим, проте в довгостроковій перспективі», - сказав Мінгареллі.
Що стосується гарантій територіальної цілісності України, то ЄС не може надати такі гарантії зовнішнім партнерам, зазначив представник Єврокомісії.
«Потрібно, щоб наші українські друзі зрозуміли, що ЄС не може забезпечити безпеку будь-кого зі своїх зовнішніх партнерів, ким би він не був. Можна це робити лише способом, передбаченим низкою зобов'язань, які ми взяли на себе в рамках міжнародних організацій, щодо забезпечення територіальної цілісності, суверенітету», - сказав він.
Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про нову базову угоду 5 березня 2007 року, а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 року. На саміті Україна-ЄС 9 вересня 2008 року було вирішено, що нова угода матиме назву Угода про асоціацію, і включатиме положення про створення зони вільної торгівлі.
Діалог про безвізовий режим Україна і ЄС почали 29 жовтня 2008 року. До останнього часу ЄС відмовлявся надати Україні «дорожню карту», необхідну для переходу до безвізового режиму.
22 березня цього року на засіданні Ради закордонних справ ЄС міністри закордонних справ країн-членів ЄС консенсусно підтримали надання Україні «дорожньої карти», але на чітких умовах.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом