Міжнародною валютний фонд (МВФ) констатує поліпшення економічної ситуації в Україні.
Про це йдеться в оприлюдненій представництвом МВФ в Україні заяві постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра за підсумками роботи місії Фонду в Україні.
«У період з 24 березня по 2 квітня місія Міжнародного валютного фонду під керівництвом Таноса Арванітіса відвідала Київ для обговорення економічної політики, підтримку якої у рамках угоди stand-by міг би надати МВФ. Згідно з висновками місії, економічний прогноз для України поліпшується, спостерігаються ознаки поступового відновлення економічного зростання. Дефіцит рахунку поточних операцій зменшився, курс національної валюти у цілому стабільний, а базова інфляція – хоча все ще і висока порівняно з багатьма іншими країнами – знижується», – сказав Альєр, повідомляє «УНІАН».
Він повідомив, що місія досягла значного прогресу у розумінні того, якими є пріоритети уряду у рамках бюджету на 2010 рік. Також значного прогресу вдалося досягти в обговоренні заходів щодо подальшого зміцнення довіри до банківської системи, зокрема, за рахунок своєчасного завершення рекапіталізації банків і подальшого вдосконалення законодавчо-нормативної бази.
«Проте низка питань, зокрема, які стосуються фіскальної політики, залишаються неврегульованими. Впродовж наступних тижнів дискусії з цих питань триватимуть», – зазначив Альєр.
Як повідомляв ForUm, віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко незабаром має намір провести переговори стосовно продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом у Вашингтоні (США).
Місія МВФ працювала у Києві з 24 мартапо 2 квітня і обговорювала з українськими властями можливість відновлення програми співробітництва з Фондом.
Україна і МВФ домоглися значного прогресу у переговорах щодо відновлення фінансування, проте низка питань залишаються невирішеними, повідомив заступник директора департаменту зовнішніх зв'язків Фонду Геррі Райс.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров у ході зустрічі з керівником місії Європейського департаменту МВФ Атанасіосом Арванітісом заявив, що уряд пропонує укласти нову угоду щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом.
МВФ у листопаді 2008 року ухвалив рішення про надання Україні упродовж двох років у рамках програми «stand-by» кредиту на суму приблизно $16,4 млрд. З початку 2008 року Україна отримала вже три транші на загальну суму $12 млрд.
Четвертий транш у розмірі $3,8 млрд. Україна розраховувала отримати у листопаді 2009 року за підсумками третього перегляду програми. Місія МВФ завершила роботу у Києві наприкінці жовтня, при цьому позитивної заяви представників Фонду про завершення перегляду програми зроблено не було. Пізніше МВФ заявив про можливість відновлення роботи в Україні після формування консолідованої позиції українських властей у питанні реалізації антикризових заходів та ухвалення держбюджету-2010.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом