Онук Бандери просить перенести засідання суду про скасування указу Ющенка щодо присвоєння його дідові звання Героя України.

Степан Бандера – онук лідера ОУН Степана Бандери - просить перенести призначене на 2 квітня засідання Донецького окружного адміністративного суду з розгляду позову про незаконність і скасування указу колишнього Президента Віктора Ющенка стосовно присвоєння Бандері звання Героя України. Про це на прес-конференції повідомив голова правління Інституту національного державознавства Михайло Ратушний.

На думку Ратушного, суд поспішає розглянути цю справу, щоб виникли правові підстави для рішень деяких обласних рад щодо скасування указу Ющенка, а також для того, щоб Президент України Віктор Янукович «зміг виконати обіцянку і до параду Перемоги у Москві (9 травня) скасувати указ».

Водночас він вважає, що такі правові підстави будуть дуже сумнівними, оскільки на сьогоднішній день немає ніяких документальних підтверджень співпраці Бандери з нацистською Німеччиною. Тому Ратушний вважає, що до того, як ухвалювати якесь рішення з приводу присвоєння лідерові УПА звання Героя України, необхідно, щоб керівництво нашої держави звернулося до ініціаторів резолюції Європарламенту, яка осуджує це крок Ющенка, до керівництва Росії і Польщі з проханням надати відповідні докази, якщо вони у них є.

З метою встановлення істини Інститут національного державознавства і кілька інших державних і громадських організацій ініціюють проведення міжнародної конференції, на яку будуть запрошені вітчизняні вчені, а також науковці з Росії, Польщі, депутати Європарламенту, які ініціювали резолюцію щодо Бандери.

«Мета конференції - встановити історичну правду: УПА і Бандера є національними героями чи нацистськими колабораціоністами», - підкреслив Ратушний.

Він зауважив, що фактів, які свідчать про співпрацю Бандери з нацистами, немає. Разом з тим, нещодавно розсекречені архіви радянських спецслужб документально підтверджують, що Організація Українських Націоналістів і підрозділи УПА під час Другої світової війни і пізніше боролися проти всіх без винятку окупантів України, у тому числі й з нацистською Німеччиною.

У свою чергу, доктор історичних наук, професор Анатолій Русаченко, який уже понад 12 років досліджує документи про національний визвольний рух і опублікував чи не єдину монографію про УПА, підкреслив, що історики не знайдуть фактів співпраці УПА з нацистами, тому що таких фактів немає.

«Того, чого не було, знайти не можна, можна лише сфальсифікувати», - наголосив учений.

Нагадаємо, 22 січня 2010 року Віктор Ющенко присвоїв Степану Бандері звання Героя України.

25 лютого депутати Європарламенту ухвалили резолюцію про ситуацію в Україні, у якій, серед іншого, засудили рішення Ющенка присвоїти звання Героя України Бандері і закликали нового Главу держави Віктора Януковича переглянути це рішення.

5 березня Янукович у ході візиту до Москви пообіцяв до Дня Перемоги скасуваати укази щодо присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України.

За матеріалами «УНІАН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

628