Заяви політиків про нібито отримання суддями Конституційного суду України хабарів за ухвалення рішення у справі про легітимність коаліції є тиском на суд.

Про це заявив сьогодні на прес-конференції голова КС Андрій Стрижак.

«Нового в цих заявах я особисто не бачу. І судді Конституційного суду це не сприймають. І повірте мені, вони це розуміють як пряму загрозу. Якщо учитатися в текст – це пряма загроза суддям», - сказав Стрижак.

Він підкреслив, що всі рішення КС ухвалює більшістю голосів (усього в КС 18 суддів).

За словами Стрижака, коли політик робить подібні заяви, він не думає про їх наслідки.

«Чому у нас таке твориться? Можливо, у такий спосіб хтось вирішує справи? Можливо?», - сказав Стрижак.

Крім того, він підкреслив, що заяви про ініціацію звільнення суддів КС, у разі ухвалення ними рішення про легітимність новоствореної парламентської коаліції, також є тиском на суд, повідомляє «УНІАН».

Стрижак зазначив, що, у будь-якому випадку, рішення КС не може бути однозначним – однозначним воно може бути лише тоді, коли за нього проголосують усі 18 суддів.

Крім того, за словами Стрижака, рішення про легітимність парламентської коаліції буде ухвалено впродовж місяця, як визначено законом.

Як раніше писав ForUm, 9 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до ст. 61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Згідно закону, коаліція депутатських фракцій - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій і на принципах, встановлених Конституцією України і Регламентом ВР, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входять більшість народних депутатів конституційного складу Верховної Ради.

11 березня в парламенті було оголошено про створення коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи». До її складу увійшли фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина й окремі народні депутати, у цілому - 235 осіб.

Того ж дня до Конституційного суду України поступило конституційне подання 56 народних депутатів України про конституційність положень статті 61 Регламенту Верховної Ради України.

29 березня лідер об'єднаної парламентської опозиції Юлія Тимошенко звинуватила Президента України Віктора Януковича і Партію регіонів у тиску на Конституційний суд з вимогою ухвалення рішення, що підтверджує конституційність утворення нової коаліції.

За словами Тимошенко, представники Партії регіонів поодинці викликають членів Конституційного суду і вимагають або ухвалити рішення про те, що коаліція й уряд є легітимними, або вибрати трохи інших варіантів. Перший варіант – написати заяву про звільнення за власним бажанням, при цьому суддям гарантується непогане пенсійне забезпечення і посада, але нижчого рівня. Другий варіант – отримати 1 млн. дол. за ухвалення рішення про конституційність створення коаліції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

425