У Москві 30 березня 2010 року оголошено днем жалоби за загиблими напередодні у терористичних актах у метро.

Як повідомив керівник департаменту охорони здоров'я столиці Андрій Сельцовський, за даними на восьму ранку вівторка, серед загиблих і таких, хто помер потім у лікарні, налічується 39 осіб. «Один тяжко поранений помер уночі в інституті Скліфосовського», - сказав він.

Сельцовський повідомив, що після надання допомоги було виписано дев'ять чоловік.

Усього за медичною допомогою звернулося 84 людини, 71 із них досі залишається у клініках, п'ятеро - у критичному стані. Всього у реанімаційних відділеннях – 23 особи, сказав Сельцовський.

За його словами, продовжують звертатися хворі, які самостійно залишили місце катастрофи.

На сьогодні встановлені особи 23 загиблих у терактах у московському метро. Однак 16 трупів - троє чоловіків і 13 жінок - залишаються невпізнаними.

Як повідомили у правоохоронних органах, за підозрою у підготовці серії вибухів у столичному метро розшукуються дві жінки і чоловік на прізвище Матаєв. «Одна - років 25, повної статури, слов'янської зовнішності, одягнена у синю хустку, бузкову спідницю і бузкову куртку. На другій - бузкова хустка, але куртка чорна, а спідниця - біла. На вигляд їй років 40. У руках вона несла велику сумку. Також розшукується чоловік приблизно 30 років, зростом 180 см, одягнений у темний одяг. На голові темна бейсболка. Носить борідку», - йдеться у повідомленні.

Крім прізвища, інших даних щодо можливого спільника терористок поки немає. Що ж до жінок, вони, судячи з усього, подали сигнал на мобільні телефони террористок-смертниць.

Крім того, за 20 хвилин до теракту на «Луб'янці» біля метро бачили трьох підозрілих жінок південної зовнішності. «Вони були вдягнені у куртки, хустки і довгі спідниці. Одна із жінок прямо у вестибюлі опустилася на коліна і молилася», - повідомили у правоохоронних органах.

Наразі оперативники столичної міліції виїхали за кількома адресами у Москві та Московській області, де можуть переувати посібники терористів, які доставили їх у столицю і забезпечили вибухівкою.

Оперативниками проводиться також робота з усіма компаніями стільникового зв'язку. На місцях терактів здійснюється біллінг дзвінків для того, щоб визначити потенційних осіб, причетних до вибуху, і з'ясувати, чи справді вибуховий пристрій був приведений у дію за допомогою дзвінка.

ЗМІ, посилаючись на неофіційні джерела, пишуть, що правоохоронні органи мали у своєму розпорядженні інформацію про підготовку терористичних актів у Москві і незадовго до вибухів у метро розгорнули масові перевірки документів з метою виявити смертниць.

Офіційно ця інформація не підтверджується, проте джерела у МВС повідомили про три отримані за останній час шифровки з повідомленнями про теракти, які готуються на транспортних об'єктах Москви .

Тим часом глава прес-служби московського ГУВС Віктор Бірюков розповів, що за день до терактів, у неділю, в міліцію надійшло повідомлення про підготовку вибуху. За його словами, о 17:36 у правоохоронні органи звернулася москвичка, якій випадково стало відомо про те, що якісь кавказці заклали бомбу і хочуть її підірвати.

Крім цього, у міліцію в неділю надійшло ще п'ять повідомлень про закладені бомби у Москві, розповів Бірюков, але всі вони виявилися помилковими.

Міністри закордонних справ «групи восьми» ухвалили заяву, у якій засуджуються теракти на двох станціях метро у Москві. «Глави МЗС «групи восьми» вже прийняли заяву, у якій різко засудили теракт і висловили солідарність російському уряду і російському народу», - сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

Як повідомляв ForUm, перший вибух у Москві у понеділок, 29 березня, стався на станції «Луб'янка» о 07:56. Бомбу привела у дію смертниця. Через приблизно 40 хвилин друга смертниця скоїла теракт на станції «Парк культури» Сокольничеської лінії.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна», РІА «Новини», «Аргументи.ru», «Newsru.com», «Коммерсант», «Lenta.ru»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1085