Віктор Янукович на посаді Президента повинен керуватися принципом «Україна над усе». Про це, як повідомили ForUm’у в пресс-службі «Нашої України», в інтерв’ю «Коммерсанту» заявив колишній Президент України Віктор Ющенко.

«Я думаю, що це крісло багато в чому визначить погляди і поведінку нинішнього Глави держави. У нього з'явилися нові обов'язки. Тепер довкола нього все абсолютно не таке, яким було під час виборів. Йому потрібна інша риторика. Ставши президентом, ти відчуваєш, що відповідальний за кожен документ, за кожен указ, який виходить з твого кабінету», - сказав Ющенко.

Він нагадав, що нинішнього Президента підтримало менше половини виборців. «А Президентові необхідно розуміти, що його главою метою має бути єдність України. Безумовно, Президента, який «зшиватиме» Україну, критикуватимуть. Але він повинен усвідомити специфіку своєї посади», - наголосив Ющенко.

«Повірте, я дійсно дуже не хочу, щоб Віктор Федорович Янукович був Президентом Донбасу. І йому ще належить багато зробити, щоб стати президентом всієї України. Для цього він буде вимушений відмовитися від багатьох властивих йому речей завоювавши тим самим пошану людей, які за нього не голосували», - додав екс-президент.

Ющенко пояснив - перш за все цього можна досягти при формуванні вищої влади, уряду: «Президент повинен сказати: «Я хочу подати руку всім політичним силам і запропонувати об'єднатися ради консолідації України». Давайте назвемо 7-10 тем, які нас розділяють, і спробуємо розтлумачити їх так, щоб ці спірні теми не заважали нашому руху вперед. Ця ж ідея, до речі, була закладена в Універсалі національної єдності в 2006 році. Якщо це буде досягнуто – мене влаштує такий варіант співпраці. А президентові в разі консолідації всіх політичних сил легше проводитиме складні економічні реформи, які такі необхідні Україні».

Водночас Ющенко висловив сподівання на те, що «Янукович ще зміниться, і що нинішня посада допоможе йому сформувати ті переконання, які йому не вистачало в попередні роки». «І я вірю, що саме так і станеться», - підсумував третій Президент України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

503