Як відомо, сьогодні прем'єр-міністр Росії Володимир Путін прийме українського колегу Миколу Азарова.

Прес-секретар російського прем'єра Дмитро Пєсков розповів, що глави урядів, насамперед, повинні познайомитися, зрозуміти, наскільки конструктивним може бути діалог, і обговорити принципи співпраці.

«Тема для розмови буде набагато ширша, ніж просто обговорення проблем у газовій сфері», – повідомив Пєсков. А Микола Азаров учора підтвердив: «Уряд починає роботу щодо підготовки великої кількості двосторонніх угод з Росією. Я вилітаю до Москви для обговорення їх тем і змісту».

У російському уряді сьогодні мають намір вислухати всі ініціативи Києва й обговорити їх. Тим часом один з чиновників російського уряду повідомив: «Нас повністю влаштовує контракт від 19 січня 2009 року по газу. І перш ніж погоджуватися на внесення змін, потрібно зрозуміти, що Росія отримає натомість». У «Газпромі» неофіційно заявили: «Якщо ми тут втратимо $3 млрд., то десь повинні їх заробити».

Газотранспортний консорціум не є тією платою, за яку Росія готова понизити ціну газу для України. Про це повідомили відразу двоє чиновників в уряді і газовій монополії, пише «Комерсант-Україна».

«Як ідея він вимагає докладного аналізу і розробки нового техніко-економічного обгрунтування. Зараз не 2002 рік, і ми повинні зрозуміти, на яких умовах отримаємо газотранспортну систему в концесію, і як включити європейського партнера в консорціум у рамках обмежень Третього енергопакету (забороняє володіння трубою і продаж газу юрособою – ред.)»,- пояснили в «Газпромі».

«Пропозиції щодо консорціуму і навіть стосовно розширення присутності «Газпрому» на внутрішньому ринку України нам нецікаві, поки не буде зрозуміла вся схема, в якій можна працювати», - додав співрозмовник газети, уточнивши, що об'єм продажів газу Україні на 2010 рік понижений до 33,75 млрд. кубометрів (67% до контракту від 19 січня 2009 року), і на цьому поступки закінчилися.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович, кажучи про зниження ціни на російський газ, пропонував повернутися до ідеї створення міжнародного газотранспортного консорціуму для сумісного управління газотранспортною системою України.

Перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв повідомив минулого тижня, що українську ГТС планується передати в концесію після створення консорціуму і відповідний закон «фактично готовий».

Він пояснив, що ГТС залишиться у власності української держави, але управляти нею буде консорціум, який «повинен об'єднати Росію з її запасами газу, Україну як транзитну державу і Європейський Союз як споживача «блакитного палива».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

531