Зміцнення фіскальної стабільності та ухвалення реалістичного держбюджету на 2010 рік з дефіцитом до 6% ВВП є умовою відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом, повідомила перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова за підсумками зустрічі у середу в Києві з місією МВФ.
«Були названі три головні області, необхідні для продовження співпраці. Це зміцнення фіскальної стабільності. І тут найголовніше - ухвалення реалістичного бюджету із загальним дефіцитом не більше 6%», - сказала вона, зазначивши, що метою переговорів було відновлення співпраці України з МВФ.
На думку Акімової, це завдання «дуже напружене», але для уряду посильне.
Крім того, вона сказала, що ще однією умовою є завершення рекапіталізації банків, забезпечення у середньостроковій перспективі хороших макропоказників, зокрема, щодо інфляції.
«МВФ зробив особливий упор на тому, що за показниками інфляції Україна зараз – одна із самих «передових» країн у світі після Аргентини», - підкреслила вона.
Акімова також зауважила, що сторони обговорили питання про те, чи може бути продовжена співпраця з МВФ у рамках старої програми, чи підготовка нової, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
За її словами, це питання ще обговорюватиметься.
Перший заступник глави Адміністрації Акімова і присутній на зустрічі віце-прем'єр Сергій Тігіпко ознайомили місію МВФ з перспективами ухвалення бюджету, зазначивши при цьому, що «Президент і уряд бачать проблему зменшення бюджетного дефіциту і готові активно працювати у цьому напрямі».
Акімова повідомила про те, що місія МВФ працюватиме в Україні 2 тижні, після чого завершить звіт за оцінкою фінансової ситуації в країні.
Відповідаючи на запитання, про яку суму чергового траншу для України йдеться, вона зауважила, що це питання на зустрічі не обговорювалося.
«Для України важливо швидко відновити відносини з МВФ і швидко отримати черговий транш, який необхідний і як сигнал для всіх інвесторів, і для розв’язання проблеми фінансування питань, пов'язаних зі стійкою монетарною політикою... Сума зараз не обговорювалася, але я думаю, що ми повинні обговорювати цю суму в об'ємах, які були названі з боку уряду, - це приблизно 5 млрд», - сказала вона.
Як раніше писав ForUm, 23 березня місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під керівництвом Таноса Арвантіса прибула до Києва.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом