Депутат Держдуми Росії Сергій Марков вважає, що Україна має шанс добитися зниження ціни російського газу, проте це залежатиме від вирішення комплексу економічних питань.
«Раніше, п'ять років тому, ми дуже хотіли консорціуму, щоб не вкладати мільярди в обхідні потоки. Однак зараз ці мільярди вже вкладені. Якщо Україна стане союзником Росії на світовому ринку, то ціна буде знижена, а якщо ми залишимося конкурентами, то навіщо нам спонсорувати економіку України?», - сказав Марков.
Він зазначив, що прямого зниження ціни на газ і як результат субсидування економіки не буде.
«Росія субсидує економіку Білорусі, оскільки ця країна є членом Митного союзу і ЄЕП. У такому разі Росії вигідно, щоб Білорусь не скотилася у кризу. Тобто, чим більш союзницькою є економіка країни, тим це вигідніше Росії», - сказав Марков.
За його словами, попередня влада України понизила бажання РФ допомагати українській економіці.
У той же час він зауважив, що Росія готова зменшувати ціни на газ для України за рахунок збільшення російського прибутку в Україні.
«Припустімо, РФ зменшує на 100 млн. дол. на рік витрати України на газ, але за рахунок інших рішень Москва отримує свій прибуток на 200 млн. дол. Це - можливість продавати газ українським споживачам безпосередньо або якісь інші домовленості, причому не обов'язково у газовій сфері», - сказав Марков, повідомляє «УНІАН».
Він підкреслив, що інакше, якщо будуть поступки для України на певну суму, саме у такому розмірі обчислюватимуться збитки російської економіки.
Марков вважає, що Президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр України Микола Азаров думають не стільки про ціну на газ, а про спільні економічні проекти після отримання прибутку, за рахунок якого можна розв’язати і проблеми високої ціни на блакитне паливо.
За його словами, зараз зацікавленість Росії і ЄС у створенні газотранспортного консорціуму складає по 10%, а України – 80%.
Водночас Марков упевнений, що Росія не піде на зниження ціни на газ в обмін на розширення використання російської мови в Україні.
«Росія не піде на покупку державного статусу мови за рахунок зниження ціни на газ», - сказав він.
Як раніше писав ForUm, українська делегація на чолі з міністром палива і енергетики Юрієм Бойко у вівторок відбула до Москви для обговорення всього спектру російсько-українських відносин у паливно-енергетичному комплексі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом