Уряд США сподівається на досягнення взаєморозуміння між Україною і місією Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка 24 березня прибуде до Києва, повідомило управління зв'язків із засобами масової інформації секретаріату Кабінету міністрів України.

«Для зовнішніх партнерів важливо бачити, що ви виконуєте і навіть трохи перевиконуєте програму співпраці з МВФ. Це залучатиме інвесторів... Покладаємо великі надії на те, що ви досягнете взаєморозуміння з місією МВФ на взаємовигідних параметрах», - цитується у повідомленні заступник міністра фінансів США Крістофер Смарт.

За даними управління, таку думку чиновник США висловив у ході зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

Крім того, замглави фінансового відомства США вважає, що чинний уряд України має довгострокову програму своєї діяльності і політичну волю для здійснення глибинних реформ, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Український прем'єр у ході зустрічі заявив, що уряд розраховує на відновлення кредитної співпраці з Фондом. Уже на 24 березня запланована зустріч з представниками місії МВФ віце-прем'єр-міністра з економічних питань Сергія Тігіпка.

За словами Азарова, Україна розглядає дві можливості взаємодії з МВФ: продовження існуючої програми співпраці або розробку нової багаторічної програми.

«Ця програма нам потрібна насамперед для того, щоб приступити до реалізації таких необхідних для України реформ», - підкреслив прем'єр.

Глава уряду також поінформував очільника фінансового відомства США, що 22 березня у ході засідання комітету економічних реформ при Президентові України були окреслені основні напрями реформ у державі: створені робочі групи під керівництвом віце-прем'єрів і був встановлений 60-денний термін для підготовки пакету заходів щодо реформування економіки та соціальної сфери.

Азаров також зазначив, що за останні 20 років реформи не були послідовними і системними, і це ускладнює процес змін.

«У результаті такої непослідовності в Україні склалася неефективна і корумпована система управління. Тому ми налаштовані на радикальні реформи... Необхідна допомога у реформуванні нашої економіки. Ми розраховуємо на те, що співпраця з МВФ стане хорошим фоном для залучення інвестицій. Ми обов'язково зробимо свою країну найпривабливішою у Східній Європі у плані залучення інвестицій», - підкреслив він.

Читайте на тему:

Кабмін попросить у МВФ п’ять мільярдів. Дефіцит покрити нічим

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

482