![Попов: Янукович не розжене Раду, якщо КСУ забракує коаліцію «тушок»](https://for-ua.com/static/images/previews/41/411580-2.jpg)
Найближчим часом Конституційний суд України повинен ухвалити рішення про відповідність Основному Закону прийнятих ВР змін до закону про Регламент Верховної Ради щодо порядку утворення коаліції й уряду.
Прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв уже заявив, що воно буде «тестом на демократію», і може спричинити розпуск Верховної Ради VI скликання.
Голова фракції Партії регіонів, глава Регламентного комітету ВРУ Олександр Єфремов категорично не згоден зі своїм колегою по парламенту. Про це він сказав у коментарі кореспонденту ForUm'у.
«Я жалкую, що народні депутати коментують процеси, які входять у юридичну площину з політичної, а не юридичної точки зору. Заздалегідь тиснути на КС, щоб він ухвалив те рішення, яке потрібне в даному випадку, тільки окремим представникам опозиції, то це неетично, непрофесійно, неправильно з юридичної точки зору. Цього робити просто не можна», - сказав він.
За словами регіонала рішення Конституційного суду України «розповсюджується на майбутні дії, а не на дії, які були проведені до його ухвалення. Тому говорити про конституційність, неконституційність подальшої роботи Верховної Ради – просто неправильно з юридичної точки зору».
«Що стосується самого рішення КС згідно із законом про Регламент Верховної Ради, то нагадаю, що його раніше не було. Коли фахівці і юристи працювали над його створенням, то, напевно, вони всі питання прораховували, чи прийнятні вони для законодавчого поля.
Тому я б на їхньому місці все-таки утримався від такого роду коментарів з даного питання, почекав би розгляду КС», - сказав він.
Єфремов також не виключає, що заяви прем'єр-міністра опозиційного уряду, замглави фракції БЮТ Сергія Соболєва, можуть бути викликані бажанням зайвий раз нагадати про цю політичну силу: «Враховуючи професіоналізм керівника їхнього опозиційного уряду, який у своїй «трудовій» має два записи, - вчитель історії в ПТУ, і народний депутат, - то це цілком можливо».
У свою чергу, незалежний експерт Ігор Попов (у минулому заступник глави Секретаріату Президента, представник Віктора Ющенка у ВР – ред.) сказав ForUm'у, що дійсно, рішення КС згідно із законом про Регламент ВР буде одним з тестів на демократію в нашій країні.
«Знаючи практикові роботи КС, можна прогнозувати, що його рішення не буде однозначним. Не виключено, що воно говоритиме про те, що рішення ВР згідно із законом про Регламент, не зовсім відповідає Конституції», - вважає експерт.
Попов прогнозує, що рішення КС не приведе до критичних політичних і юридичних наслідків: «Максимум, до чого це може привести, це до того, що чинна коаліція буде проголошена недіючою».
Також він переконаний, що «принциповішим було голосування ВР не щодо призначення нового Кабміну, а щодо відставки Кабміну Тимошенко. Сьогодні зворотного шляху немає. Тимошенко не повернеться в будинок на Грушевського. Максимум, чого можна буде добитися, це, щоб чинний Кабмін працював у статусі «в.о.».
«Але, навіть, якщо коаліція буде визнана неіснуючою, Кабмін працюватиме з приставкою «в.о.», то Президент Янукович не розпускатиме Верховну Раду», - резюмував він.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр опозиційного уряду, заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв заявив, що перевіркою України на демократію стане рішення, яке найближчим часом повинен прийняти Конституційний суд про зміни до закону про Регламент Верховної Ради щодо порядку утворення коаліції й уряду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом