Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що російська сторона була б рада в Києві підписати новий договір про стратегічні наступальні озброєння (СНО) між Росією і США. Про це Лавров сказав на сумісній з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком прес-конференції в Москві.
«Ми були б раді підписати договір по СНО між РФ і США в Києві», - сказав Лавров, повідомляє «УНІАН».
Він підкреслив, що Росія цінує позицію, яку зайняла Україна разом з Білоруссю і Казахстаном після розпаду Радянського Союзу щодо відмови від ядерної зброї. Міністр закордонних справ РФ упевнений, що це рішення керівництва цих країн було високо оцінене світовою спільнотою, коли три нові незалежні держави приєдналися до договору про нерозповсюдження ядерної зброї як неядерні держави і отримали відповідні гарантії безпеки.
У той же час Лавров підкреслив, що остаточне рішення про місце підписання договору по СНО прийматимуть президенти РФ і США, виходячи з можливості зіставити їх графіки, відповідний час і місце для церемонії.
У свою чергу, Грищенко підкреслив, що Україна зіграла принципово важливу роль у досягненні прогресу скорочень ядерного потенціалу в світі.
За його словами, Україна зацікавлена в тому, щоб привернути увагу до цього досвіду і спонукати ті країни, які стають сьогодні предметом дискусії в Раді безпеки ООН й інших міжнародних конференціях, подивитися на реальний баланс своїх інтересів і подумати над тим, як рішення, пов'язані з дотриманням принципів нерозповсюдження, відповідатимуть їхнім інтересам.
«Ми вважаємо, що сам факт підписання (договору по СНО) в Києві міг би бути важливим сигналом для тих країн, які ще знаходяться на роздоріжжі, і сприяв би такий акт зміцненню режиму нерозповсюдження», - підкреслив Грищенко.
Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович запропонував Росії в Києві підписати новий російсько-американський договір про стратегічні наступальні озброєння (СНО). Про це повідомляє російська газета «Коммерсант'» від 16 березня 2010 року.
Як повідомляє видання, посилаючись на МЗС РФ, Київ включився в боротьбу за право стати місцем підписання нового договору по СНО і тим самим прийняти у себе історичний російсько-американський саміт по ядерному роззброєнню.
Термін Договору СНО-1, що діяв з 1994 року, закінчився 5 грудня 2009 року.
Влітку 2009 року президенти США і Росії підписали рамкову угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, що підтвердило наміри двох країн укласти новий договір.
Сьогодні, 16 березня, Лавров заявив, що новий договір по СНО може бути підготовлений до кінця березня-квітня.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом