Колишній співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні, данський політик Ханне Северінсен стурбована рішенням українського парламенту змінити правила формування коаліції.

«Несправедливо міняти правила посередині політичної гри», - мовиться в заяві Северінсен, повідомляє «УНІАН».

Поправки до Регламенту парламенту, що дозволяють формувати коаліцію не лише з фракцій, але і з окремих депутатів, суперечить Конституції України і результатам Конституційного суду від 2008 року, заявляє Северінсен.

На її думку, якщо нову коаліцію буде сформовано за новими правилами, «люди, що голосували на парламентських виборах 2007 року, побачать, що результати їх вибору зруйновані».

«Україні як ніколи треба дотримуватися чесних правил, - сказала Северінсен. - Боюся, що корупційні операції у Верховній Раді обернуться індивідуальним членством у коаліції. Це може привести до повернення практики часів Леоніда Кучми, коли парламентські коаліції будувалися не на основі політичних платформ, а на основі матеріальної вигоди й інших незаконних стимулів. Ухвалення поправок до закону про Регламент ВР стане кроком назад у виконанні зобов'язань України перед Радою Європи».

Северінсен також виразила стурбованість відміною місцевих виборів. Вона вважає цей крок «серйозною загрозою місцевій демократії, що суперечить заявам політичних сил про те, що місцева демократія повинна зміцнюватися». Данський політик назвала відміну місцевих виборів, «по суті, переворотом».

Як повідомляв ForUm, 9 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до ст.61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».

«За» проголосували 235 народних депутатів з 417 зареєстрованих у сесійному залі.

Згідно закону, коаліція депутатських фракцій - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій і на принципах, встановлених Конституцією України і Регламентом ВР, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Коаліція формується впродовж одного місяця з дня відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради або впродовж 1 місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.

До коаліційної угоди додається список народних депутатів, що сформували коаліцію, особистими підписами народних депутатів, і такий список є невід'ємною складовою коаліційної угоди.

Також передбачено, що коаліція вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головою на пленарному засіданні парламенту на підставі поданих в апарат ВР документів.

Повідомлення про формування коаліції, коаліційна угода і персональний склад коаліції не пізніше як через 4 дні після офіційного оголошення на пленарному засіданні про її формування публікується в газеті «Голос України».

Сьогодні, 10 березня, Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про Регламент Верховної Ради України».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

478