Одному із головних гравців ЄС – Німеччині – важливо відчути зміни, які відбулися в Україні. Про це в інтерв'ю ForUm’y в Берліні заявив керівник програм у Росії та Євразії Німецької ради з міжнародних відносин Олександр Рар.
«Я думаю, що потрібно «брати бика за роги», коли цього вимагає ситуація. В Україні відбулися великі зміни – з'явилося нове керівництво. Багато експертів вважають, що і зовнішня політика України і внутрішня політика відрізнятиметься від тієї, яку країна вела останні 5 років. Тому такій країні, як Німеччина, яка грає провідну роль у ЄС, може, навіть на всьому Заході, дуже важливо відчути ці зміни в Україні. Німеччина завжди несла і несе відповідальність за східну політику Заходу, а Україна разом з Росією належать до тих країн, до яких особливо пильно придивляються щодо східної політики», - зокрема, сказав він.
За словами експерта, проведення нинішньої конференції відбулося дуже вчасно.
«Цю конференцію потрібно було проводити якнайшвидше після обрання нового українського Президента. До речі, ми б її провели з паном Прутніком, якби Президентом виявився не Янукович, а Тимошенко. Плани були намічені задовго до другого туру президентських виборів. Головне зараз – домовитися про кардинальні питання співпраці та партнерства між ЄС і Україною», - пояснив він.
Рар також зазначив, що «Україна рано чи пізно вступатиме до ЄС, але більше не прагнутиме вступати у НАТО».
«Для цього ЄС повинен Україні допомогти. ЄС повинен дати Україні чітку перспективу. І чим більш відкритіше, чим чесніше і конкретніше українські політики нової ери про це говорять Заходу, тим краще. Захід розумітиме, що думають їхні колеги. Я думаю, що ця конференція – один із перших кроків до кращого розуміння позиції один одного. Як сказав один із учасників конференції, Україна зараз, може, швидше отримає статус асоційованої країни з ЄС, ніж раніше, тому що вона так не тиснутиме на ЄС, вона не вимагатиме, не кричатиме і не виставлятиме себе жертвою. Зараз Україна буде повільно, але конкретно і прагматично виконувати ті завдання, які ставляться перед країною, яка хоче ввійти в ЄС», - підкреслив він і додав: «Держава повинна підтримувати на всіх рівнях діалог еліт. Або, як у нас на Заході говорять, діалог громадянського суспільства. В Україні це громадянське суспільство створюється. На Заході громадянське суспільство існує вже двадцять-тридцять років. І важливо, щоб крім політичного рівня бюрократів, держав або експертів урядів ішов рух на рівні громадянського суспільства».
У свою чергу, важливість нинішнього заходу підкреслив і колишній керівник ізраїльської розвідки Моссад, директор-розпорядник Global Strategy Group, Ltd, екс-депутат Кнесета Данні Ятом.
«Я вважаю, що ця конференція надзвичайно важлива і значуща, оскільки є діалогом між Україною і Європою. У її рамках надзвичайно важливо розглянути і оцінити можливості співпраці та взаємодії з Україною й іншими країнами колишнього Радянського Союзу, країнами СНД. Якщо сьогоднішня конференція допоможе нам прийти до чітких і конкретних результатів і висновків, то я вважаю, що вона дійсно буде цінною і важливою. Сама її ініціатива надзвичайно важлива, оскільки навіть назва фонду «Єдиний світ» (МФ «Єдиний світ», голова правління Прутнік, Україна, один із організаторів конференції – ред.) говорить сама за себе. Я повинен щиро подякувати панам Прутніку і Рару за проведення сьогоднішнього заходу», - підсумував він.
Нагадаємо, сьогодні в Берліні (Німеччина) відкрилася міжнародна конференція «Роль України у новій структурі Європи», організована Міжнародним фондом «Єдиний світ» (Україна) спільно з Німецькою радою з міжнародних відносин (DGAP). Захід задуманий як своєрідний майданчик для дискусії між українськими і зарубіжними експертами і вченими щодо базових принципів нових відносин між Україною і Європою.
Серед заявлених учасників – експерти, політики, політологи і журналісти з України, Росії та країн ЄС. Зокрема, голова правління МФ «Єдиний світ» Е. Прутнік, заступник голови комітету Верховної Ради України щодо зарубіжних питань Л. Кожара, керівник програм у Росії та Євразії Німецької ради з міжнародних відносин О. Рар. Професор політичних наук Л. Кемені (Угорщина), глава відділу щодо відносин з Росією, Україною і Білоруссю Міністерства закордонних справ Німеччини Е. Райхель, директор-розпорядник Global Strategy Group, Ltd, у минулому – депутат Кнесета і голова Моссада Д. Ятом (Ізраїль), заступник голови фонду «Російський світ» В. Істратов (Росія).
У плані заходу передбачено розгляд учасниками питань, які стосуються нових викликів безпеки у політиці, економіці, енергетиці, антикризового регулювання у контексті економічної безпеки і співробітництва, а також проблеми геоекономічного трикутника ЄС-Україна-Росія.
Крім того, на конференції передбачається обговорення проблеми тероризму як головного виклику для сучасної Європи. У цьому аспекті будуть розглянуті нові види тероризму, піратство, міжнародний тероризм.
Також до обговорення запропоновано питання про роль громадянського суспільства у формуванні нової Європи.
Лєра Нєжина
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом