Європейський союз повинен надавати Україні конкретну і відчутну підтримку, щоб спонукати нову владу до активнішого проведення реформ.
Як повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні, про це заявив європейський комісар з питань розширення і європейської політики сусідства Стефан Фюле, виступаючи у Чеському домі у Брюсселі.
За його словами, обрання нового українського Президента є для ЄС одночасно і можливістю, і викликом у контексті використання інструментів проекту «Східне партнерство». «Перший етап нашої тісної співпраці був дуже продуктивним і отримав позитивні відгуки обох сторін», - зазначив комісар.
Фюле нагадав, що під час нещодавнього візиту Президента України Віктора Януковича до Брюсселя ЄС і Україна висловили готовність співробітничати для завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію і створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, передає «УНІАН».
«Ця зона вільної торгівлі дасть істотні економічні переваги і для України, і для ЄС. Вона дозволить Україні подвоїти свій експорт у ЄС і отримати доступ до європейського спільного ринку, що охоплює 500 мільйонів споживачів», - сказав Фюле.
У той же час, підкреслив він, досягнення політичної стабільності та економічного відновлення є наразі головними викликами для нової української влади. «У контексті економічної ситуації в Україні нова адміністрація повинна здійснити чимало реформ. Перш за все, Україна повинна повернутися до програми співпраці з Міжнародним валютним фондом», - зазначив єврокомісар, додавши, що ЄС сподівається побачити в Україні «реформи у газовому секторі, ухвалення бюджету на 2010 рік і продовження роботи з рекапіталізації банківського сектора».
«Україна також повинна докласти серйозних зусиль для боротьби з корупцією», - сказав Фюле.
Разом з тим, представник Єврокомісії наголосив на необхідності конкретної і відчутної підтримки з боку ЄС, яка б спонукала Україну до активнішого впровадження реформ. Серед прикладів такої підтримки, яку може надати ЄС, він назвав макрофінансову допомогу, підтримку у реформуванні та модернізації газового сектора, а також розвиток цільової фінансової та технічної співпраці.
Кажучи про перспективи «Східного партнерства», Фюле звернув увагу на «прямий інтерес» ЄС у підтримці економічного розвитку східних сусідів. За його словами, експорт ЄС у країни, щодо яких діє Європейська політика сусідства, зріс з 2004 по 2008 рік на 63%, а імпорт - на 91%. «Багато хто із цих країн має невикористаний потенціал для розвитку, тому Європейський Союз, як їхній головний і найближчий торговий партнер, має прямий інтерес у підтримці економічного прогресу цих країн», - переконаний єврокомісар.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом