На стадіоні «Бі Сі Плейс» у Ванкувері відбулася урочиста церемонія закриття XXI зимових Олімпійських ігор.

Канадці почали церемонію з насмішки над собою - клоун, одягнений у костюм робочого, все-таки зумів підняти четверту колону олімпійського вогню, яку через технічні неполадки не було піднято на церемонії відкриття.

Дійство для 60 тисяч 600 глядачів розгорталося на трьох сценах – «Західній протокольній сцені» 21 метра завдовжки і 18 метрів шириною, на «Східній виконавчій сцені» 18 метрів завдовжки і 15 метрів шириною і на Основній сцені, що займає всю центральну частину арени.

Над східним входом на арену розмістили гігантські підсвічені різноколірними вогнями олімпійські кільця, кожне з них 7 метрів у діаметрі і вагою 2 тонни.
Уся церемонія проходила двома офіційними мовами Канади - англійською і французькою.

Під музику популярної групи «Інуард Ай» з кличом «Ванкувер» на арену вийшли 1100 молодих людей зі сноубордами. Вони утворили на сцені п'ять олімпійських кілець, кленовий лист - символ Канади, і цифри 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

На рахунок «нуль» почалася офіційна церемонія проводів: спочатку до ложі увійшли вожді чотирьох індіанських племен-господарів Олімпіади - скемиш, маским, лілуат і цлейл-ваутус, - а потім у ложі з'явилися прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер і президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Рогге.

Потім був винесений прапор Канади і прозвучав національний гімн країни, який 14 разів звучав за 15 днів Олімпіади, - рекорд в історії зимових Ігор.

Після виконання гімну почався парад спортсменів.

Олімпійський прапор передано мерові російського міста Сочі Анатолію Пахомову, де пройдуть наступні зимові Олімпійські ігри-2014.

Президент МОК оголосив XXI Ігри закритими. Олімпійський вогонь згас. Упродовж всієї церемонії він палахкотів на вершинах 16-метрових сталевих балок, зроблених у формі крижаних кристалів, складених у формі вогнища.

Незвичайне «олімпійське вогнище» втілювало основну тему Ігор: єднання полум'я і льоду. Тепер цю композицію буде перенесено на постійне місце - на берег бухти Коал-Харбор, де вогонь горітиме постійно.

На жаль українські олімпійці повертаються на Батьківщину без медалей.

Перед змаганнями у Ванкувері Міжнародний олімпійський комітет поставив спортсменам дуже жорсткі умови. Щоб потрапити до списку учасників Зимової Олімпіади, тобто отримати необхідну кількість ліцензій, у спортсменів було лише три місяці.

 
 
 

Українські лижники закінчили відбіркову боротьбу тільки 16 січня, а вже за місяць повинні були виступати у Ванкувері, розповідає тренер з лижних гонок, голова технічного комітету лижних змагань Федерації лижного спорту України Володимир Нечаєв.

«Спортсмени, щоб отримати ці ліцензії, викладалися на повну силу. Відновити людей дуже складно. І я не знаю, яким повинен бути талант тренера, щоб ввести спортсмена в пік-форму двічі за сезон». Саме цим пояснює тренер невдачі своїх підопічних на лижних треках.

Він спростував усталену думку, що на підготовку українських олімпійців було недостатньо коштів. Нечаєв сказав, що для підготовки українських лижників до змагань в Олімпіаді було виділено з бюджету достатньо грошей, втім умови нинішнього міжнародного відбору були неприйнятними, і до Канади поїхали не всі, хто міг принести Україні такі бажані медалі.

«Організатори у Ванкувері пояснили це тим, що не було де розселити людей. Це вперше таке. Раніше олімпіади проходили за певним форматом і відбори проходили півтора зимові сезони. А цього разу повідомили про умови відбору лише в серпні. В таких умовах опинилися й інші пострадянські країни: Казахстан, Білорусь та інші. Хоча у скандінавських країн були зовсім інші умови», - зазначив український тренер.

З 12 по 21 березня у Ванкувері пройдуть ще й паралімпійські ігри. Тепер Україна покладає сподівання на своїх паралімпійців, які обіцяли привезти з Канади медалі. На минулих паралімпійських іграх, які відбулися в Турині, паралімпійська збірна України зайняла третє місце, обігнавши по числу медалей Норвегію, Швейцарію та інші країни.

За матеріалами «Newsru.com», «Німецька хвиля», «Лента.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2025