Полiтика

Європа закликала сусідів України поважати її і не заважати жити

Європа закликала сусідів України поважати її і не заважати жити

Європарламент привітав Україну з проведенням чесних виборів. Про це йдеться в резолюції, схваленій сьогодні на сесії Європарламенту в Брюсселі.

У результаті голосування депутати схвалили загальний проект резолюції, який був поданий натомість п'яти із шести в цілому запропонованих до розгляду проектів резолюцій.

За загальний документ проголосувала більшість депутатів (голосування проводилося шляхом підняття рук).

«(Європарламент – ред.) вітає той факт, що доповідь міжнародної місії спостерігачів на президентських виборах підтверджує значний прогрес у порівнянні з попередніми виборами, а також те, що вибори значною мірою відповідали стандартам ОБСЄ і ЄС щодо вільних і чесних виборів», - наголошується в резолюції, повідомляє «УНІАН».

Депутати вітали високу явку українських виборців на виборчі дільниці. Разом з тим, депутати Європарламенту висловили співчуття з приводу недосконалого виборчого законодавства України, а також внесення поправок у нього між першим і другим туром президентських виборів.

У резолюції Європарламент визнав Україну «європейською країною, яка розділяє спільну історію і загальні цінності з країнами Європейського Союзу», а також визнав європейські устремління України.

Депутати виразили надію, що українські політики визнають потребу спільно трудитися заради забезпечення політичної й економічної стабільності, зокрема шляхом проведення конституційної і необхідних економічних реформ.

Європарламент відмітив важливість посилення співпраці з Україною у сфері енергетичної безпеки, закликав Україну повністю імплементувати і ратифікувати своє приєднання до Угоди про Енергетичне співтовариство.

Депутати відмітили необхідність перегляду угоди про спрощення візового режиму між Україною і Європейським Союзом і закликали Раду ЄС надати Єврокомісії мандат з метою перегляду цієї угоди для роботи над «Дорожньою картою» безвізових поїздок між Україною і країнами ЄС.

Крім того, в документі вітається активна участь України в «Східному партнерстві», а також наголошується те, що Угода про вільну торгівлю повинна забезпечити подальшу економічну інтеграцію України в ЄС. Депутати вітали намір Європейського інвестиційного банку відкрити представництво в Україні.

У резолюції Європарламент також закликав усі країни-сусіди України поважати демократичну систему України і утримуватися від втручання в її внутрішні справи.

Як повідомляв ForUm, 7 лютого відбувся другий тур виборів Президента України, на яких переміг Віктор Янукович.