Народний депутат від фракції «Нашої України – Народної самооборони» Геннадій Москаль підтримує ініціативу народних депутатів негайно розглянути питання про недовіру до уряду Юлії Тимошенко, повідомляє «Радіо Свобода».
Відповідаючи на питання, чи НУ-НС підтримує проведення позачергового засідання Верховної Ради, де розглядатиметься питання про відставку Юлії Тимошенко, нардеп зазначив: «А я не кажу про відставку, я кажу про вотум довіри до Тимошенко. Якщо є довіра, то вона має право працювати, і впродовж сесії ніхто це питання не має ставити».
Тому що, за словами Москаля, людина, коли працює, «має бути впевнена, що буде працювати, тому що ситуація в країні вкрай тяжка». «Якщо щодня будуть лякати, що знімемо завтра-післязавтра-через 5 хвилин… Тим більше, що постанову внесла не БЮТ чи сама прем’єр-міністр, внесла Партія регіонів. Нема сенсу сьогодні затягувати. Поставлене таке питання, сто підписів є, є 226 голосів, значить, нема вотуму довіри», - упевнений нардеп. Якщо нема 226 голосів, додав Москаль, значить, довіра до уряду є, «і уряд хай працює над подоланням цих негативних економічних процесів, які скопились сьогодні у державі».
Відповідаючи на питання, якщо уряд Тимошенко відправлять у відставку, хто має найбільші шанси очолити уряд, Москаль сказав: «Сергій Тігіпко не представлений у парламенті, у нього немає ні своєї фракції, ні своїх депутатів, тому я майже це виключаю. Він не веде переговори».
Найбільш реально, на думку нардепа, невелика частина з 72 осіб (членів фракції НУ-НС) могла б об’єднатись навколо Арсенія Яценюка. «Але я ще раз кажу, що це невелика частина, і 37 голосів не буде. Тому що частина НУ-НС, маю на увазі групу В’ячеслава Кириленка, чітко орієнтована на Президента Віктора Ющенка, вони бачать тільки його прем’єр-міністром. У нас там 9 гетьманів. Сьогодні сказати, що хтось може мати контрольний пакет… Справа в іншому, що ніхто ще не писав заяву про вихід із тієї коаліції, яка вже створена. Тобто 37 підписів є, і ніхто не відкликав свої підписи, ніхто не писав заяву. Якби хтось писав, ця заява була б у пана Володимира Литвина, і пан Литвин озвучив би її з трибуни Верховної Ради. Тобто все поки що перебуває у підвішеному стані».
Москаль вважає, що активніші процеси почнуться після інавгурації Президента. «Якщо буде в середу поставлене питання про довіру урядові… А це дуже правильно поставлене питання. Хоча за Конституцією прем’єр складає повноваження перед новообраною Верховною Радою, але робити вигляд, що в країні нічого не сталося… Є новий Президент, і має бути вотум довіри. Якщо ми кажемо, що ми хочемо брати європейські моделі, то багато урядів, чи за власною ініціативою, чи за ініціативою інших політичних сил, представлених у парламенті, ставлять питання про вотум довіри. Я не розумію, чому вчора в парламенті піднявся такий переполох», - зазначив Москаль.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом