Сьогодні Кремль вважав би за краще, щоб уряд Юлії Тимошенко зберігся, тому що зараз всі основні делікатні домовленості досягнуті саме нею – ні Дмитро Медведєв, ні Володимир Путін не хочуть їх міняти і домовлятися з Віктором Януковичем наново. Про це в авторській колонці для ForUm'у написав російський політолог Станіслав Бєлковський.

«Саме тому Кремль в особі президента Медведєва виявився останнім із світових лідерів, які привітали Віктора Януковича з перемогою і, швидше за все, саме тому російський президент досі не може визначитися, поїде він на інавгурацію Януковича чи ні, - впевнений експерт. - Чекатиме сигналу про те, залишиться Тимошенко прем'єром чи ні».

За відомостями Бєлковського, для залагоджування можливих суперечностей з новим Президентом України Кремль намагається повернути у велику українську політичну гру Віктора Медведчука, колишнього керівника адміністрації Президента Кучми.

«В усякому разі, під час нещодавньої зустрічі Віктора Януковича з керівником адміністрації президента Росії Сергієм Наришкіним у Межигір'ї останній запропонував новообраному українському Президентові призначити Медведчука головним офіційним комунікатором між Україною і Росією, наприклад, у ранзі секретаря Ради національної безпеки і оборони. І після цього можна було б не думати, хто у Києві Президент, а хто прем'єр», - пише Бєлковський.

За його словами, Кремль без захоплення ставиться до ідеї формування нового українського уряду, хоч би тому, що новий уряд зажадає перегляду газових контрактів, що офіційній Москві зараз зовсім не потрібно.

«Що ж до незалежної точки зору, яку можуть представляти експерти, у тому числі і я, то, на мою думку, зміна уряду неминуча, з одного боку, - пише експерт. - Оскільки ясно, що Україна стоїть на порозі тяжких болісних економічних реформ, для яких попередні п'ять років були втрачені».

Проте Бєлковський вважає, що є й інша крайність – це формування Кабінету Партії регіонів. «На мій погляд, зараз окремі фігури в оточенні Віктора Януковича перебувають в ейфорії від його перемоги на президентських виборах, і тому їм здається, що це легко – сформувати нову коаліцію і поставити прем'єром практичного представника Партії регіонів, - зазначає експерт. - Я думаю, що це помилка і хибна думка, оскільки навчена гірким досвідом попередніх років фракція «Наша Україна – Народна Самооборона» не поспішатиме в обійми Партії регіонів, бо розуміє, що у цих обіймах легко можна бути задушеним. Тому, як мені здається, вони торгуватиметься до останнього».

Таким чином, за словами Бєлковського, ясно, що нинішня коаліція не така вже крихка, як здається на перший погляд, і якщо НУ-НС і Блок Литвина із неї вийдуть, то тільки в обмін на певну конфігурацію влади, яка їх влаштує, і певні вагомі гарантії з боку Президента Януковича і Партії регіонів.

Повний текст авторської колонки Станіслава Бєлковського читайте ТУТ

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

538