Президентські вибори закінчилися. В Україні почалися суди. Вся країна втомилася від політики, але все таки цікавиться, що ж буде далі? Яку політику проводитиме новообраний Гарант у разі остаточної перемоги? Чи доведеться Віктору Ющенку жити на вокзалі? Про це і багато чого іншого в інтерв'ю ForUm'у розповів народний депутат від фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

- Михайле Васильовичу, Партія регіонів веде консультації про створення нової більшості у парламенті. Найбільш імовірний варіант об’єднання - це ПР+НУ-НС+Блок Литвина. Відомо, що ще недавно приблизно сорок «багнетів» від НУ-НС були згодні долучитися до вас, а коли відбулося голосування за дату складання присяги Віктора Януковича вас підтримали тільки п'ятнадцять із них. Думаю, що причина проста – це заяви лідера ПР після президентських виборів про мову, Російську Федерацію, Чорноморський флот РФ і газовий консорціум. Такі заяви йдуть у розріз зі світоглядом багатьох із тих, кого ви хотіли залучити до коаліції. Що тепер?

- Все просто. Ми розраховуємо на підтримку тих людей, які хочуть добра українському народу і державі. А що стосується заяв Віктора Федоровича, то вони не носять популістського характеру.

Це у Юлії Володимирівни Тимошенко головна мета – сподобатися, нехай навіть обманом, навішуванням локшини на вуха. Але ми і наш лідер цим ніколи не займалися і не будемо.

Я неодноразово говорив, і ще раз повторю, що заяви Януковича дуже серйозні. Ми не тільки сподіваємося, але і бачимо, що люди, які хочуть добра державі Україна їх сприйняли.

Ми абсолютно не відчули, що хтось не так це зрозумів. Все всі зрозуміли абсолютно правильно. А ще краще зрозуміють після інавгурації.

- Ви вважаєте, нова коаліція відбудеться?

- Сьогодні я відповім словами Михайла Горбачова: процес іде. Більше того, процес іде досить інтенсивно. Але детальніше – потім.

- До речі, про процес. У кулуарах ВР дуже багато говорять про те, що депутатам носять великі валізи з грошима. Суми називають різні: хто говорить про мільйони, а хто – про сотні тисяч доларів США.

- Я теж чув про це. Я чув у кулуарах, що Юлія Володимирівна обіцяла по кілька мільйонів гривень або доларів кожному членові «Нашої України», який залишиться у її коаліції.

Також я чув, що вона готова віддати всі пости за це. Вона готова на будь-які політичні хабарі. Вона вважає, що всіх можна купити. Це її кредо. Вона не розуміє, що є порядні люди. Вона всіх міряє під свій аршин і готова зробити ротацію усіх міністрів, але за однієї умови – вона залишається прем'єр-міністром.

- А у мене абсолютно протилежна інформація.

- Брехня! Брехня! Брехня!

У нас немає грошей взагалі.

- Як це?

- Та про що ви говорите? Які гроші після виборів? Які гроші?

- А куди вони поділися?

- Ми витрачали свої гроші, партійні. А Тимошенко витрачала бюджетні. Вона весь бюджет витратила на вибори, а зараз ще крихти останні звідти вигрібає!

- Повернімося до ПР. Ви вже сформували сітку, хто які посади посідатиме, які відомства очолюватиме при Президентові Януковичу? Ганні Герман пророкують посаду голови Секретаріату Президента. Багато ваших людей уже називають міністрами, наприклад, Юрія Бойко. Є інформація, що ви нунсівцю Миколі Мартиненку пообіцяли ПЕК.

- Ви знаєте, чому не відбулася «помаранчева» влада? Чому вона розвалила країну? Та тому, що ще стоячи на Майдані і вішаючи локшину на вуха людям, вони вже один одному на п'яти наступали і відтягували один одного, щоб ближче бути до Ющенка, зайняти крісло потепліше. Вони з першого дня ділили портфелі!

Ви коли-небудь чули безпосередньо від ПР, що ми ведемо дискусію про те, хто буде міністром? Ніколи такого не було і не буде.

Є черговість. Буде де-юре сформована коаліція, тоді де-факто будуть оголошені прізвища міністрів.

- Ще таке питання. Розрив між учасниками другого туру був невеликий. Янукович отримав 48,95%, Тимошенко – 45,47%. Але якщо взяти по регіонах, то Тимошенко набрала більшість у 17, а Янукович тільки у 10. На Заході України Віктора Федоровича, м'яко кажучи, не сприймають. Як у ситуації, що склалася, ваш лідер об'єднуватиме країну?

- Ви користуєтеся ідеологічними догмами, які нав'язує БЮТ. Те, що ви сказали, пахне негарно. Якби ви це сказали у Південноафриканській Республіці, вас би назвали расистом.

- Чому?

- Ви хочете сказати, що один голос у Львові має дорівнювати двом голосам у Донецьку?! На якій підставі? Голос у Львові дорівнює голосу у Донецьку!

І той, хто намагається сказати, що потрібно рахувати області, він намагається нав'язати дистанційну політику щодо людей. Він робить одних людьми першого сорту, кажучи, що, якщо я живу у Львові або Івано-Франківську, то мій голос вагоміший, ніж якщо я живу у Донецьку.

Це глупо! Та журналіста за це можна пробачити. А політика за таке потрібно гнати під зад коліном, адже вони сіють ворожнечу між людьми.

Ми завжди говорили, що всі люди однакові. Єдина відмінність нас від Тимошенко і «помаранчевих» - ми не нав'язуємо свою ідеологію, мову, культуру.

Наша позиція така: ми повинні поважати право кожного на мову, на культуру, на традиції, на звичаї, на релігії. Кожен має право сам вирішувати, куди ходити, які пісні співати, фільми дивитися.

Якщо ми один одного поважатимемо, тоді у нас буде дружна сім'я. А якщо будемо один одному щось нав'язувати – добра не буде.

Мені що колись сивий чоловік, який прожив життя, сказав: «Михайле Васильовичу, якщо дві людини спілкуються між собою, одна говорить російською, інша - українською. Але вони один одного дуже добре розуміють. Хто із них дурень?» Я знизав плечима. А ця мудра людина сказала: «Дурень той, хто починає вчити, кому якою мовою розмовляти».

Ось коли ми перестанемо вчити один одного і почнемо поважати право кожного, тоді в країні буде порядок.

Нам неважливо, буде людина ходити у вишиванці чи у краватці. Наша сила – в єдності і різноманітті. І якщо хтось намагатиметься підім'яти когось під себе – Захід під Схід, Схід під Захід – країни не буде.

От чому не відбулася Україна? Тому, що кожен намагався когось підім'яти. А ми цього не хочемо. Наше кредо: хай розцвітають у сім'ї вольній, новій, і російська мова, і українська мова, хай один польку-бабочку танцює, а інший – гопак.

- Вам не здається, що питання мови варто винести на всенародний референдум, адже це дуже чутлива тема для багатьох українців?

- Це питання суто дискусійне. У нас є думки. Але, за великим рахунком, треба, щоб були дві мови: російська і українська.

- Але це ж багатьма не сприймається!

- … Однак на сьогоднішній день ввести дві мови не вийде, тому що це Конституційна норма.

Значить, треба у місцях компактного проживання вирішувати. Історично склалося, що у нас російська мова – друга. Якби у нас весь СРСР говорив грецькою мовою, тоді б другою треба було б робити грецьку.

І коли ми сьогодні технічно намагаємося відтіснити від пласта російської культури нашу молодь – діти ростуть духовними виродками.

- Президент Ющенко, каденція якого закінчується, сказав, що Тимошенко і Янукович – «це ті ж яйця, тільки у профіль», і що ці політики – найкращий проект Кремля.

- Хто має очі – хай побачить. Хто має вуха – хай почує. Акцент був іншим. Ви сказали те, що ви хотіли почути. А у Ющенка ключова фраза була в іншому. Він сказав наступне: найбільша моя помилка, це призначення Тимошенко прем'єром, коли б не це, ніколи б «помаранчева» революція не програла.

Далі він сказав, що Янукович у порівнянні з Тимошенко менш проросійськи налаштований. Було сказано так. А ви трішки перекрутили.

- Ющенко сподівається, що йому буде залишено президентську дпсп…

- Знаєте, у чому відмінність сильного від слабкого? Мстивість – це характерна риса слабких, а вміння вчинити благородно і пробачити – це відмітна риса сильних. Сильні ніколи не мстять, а ми ніколи не були слабкими.

- Значить, ви не відправите Ющенка жити «на вокзал»?

- Ну, я ж вам вже сказав: мстивість - це талан слабких. Сильні – вони благородні, вони вміють прощати. А ми були, є і будемо сильними і благородними людьми і не опустимося до тієї ниці, щоб навіть тінь кинути на колишнього Президента.

- Є гарантія, що Віктор Федорович Янукович буде самостійним Президентом, а не «говорящей головой» різних олігархічних груп?

- Вислів «говорящая голова» підходить Тимошенко, тому що у неї рот не закривається 25 годин на добу. Причому вона не думає, а тільки говорить.

До Віктора Федоровича термін «говорящая голова» не підходить. Він взагалі мало говорить. Він думає. А слово його дуже-дуже вагоме. Ним ніхто навіть не зможе спробувати маніпулювати. Він проводитиме політику того, хто його обрав, тобто українського народу.

- Гарантуєте, що Україна залишиться суверенною, незалежною державою, ніколи не стане частиною РФ чи окраїною?

- Ми гарантуємо, що Україна буде могутньою, процвітаючою, незалежною державою, із якої люди не виїжджатимуть, а навпаки. Україна буде країною, якою народ пишатиметься.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1612