Сьогодні об 11:00 почнеться судове засідання Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) за позовом Юлії Тимошенко до Центральної виборчої комісії. У відповідній постанові ВАСУ від 17 лютого 2010 року з цього приводу мовиться, що справа розглядатиметься колегією у складі всіх суддів ВАСУ, крім суддів, відсутніх з поважних причин.

Очікується, що в першому судовому засіданні візьме участь сама Юлія Тимошенко. «Я думаю, що обов'язково Юлія Володимирівна буде на першому засіданні по розгляду цієї справи», - сказав учора керівник її виборчого штабу Олександр Турчинов. За його словами, підтримати кандидата під час судового розгляду до будівлі Вищого адміністративного суду прийдуть і її прихильники.

Крім Тимошенко, позов у суді представлятимуть перший Президент Леонід Кравчук, лідер НРУ Борис Тарасюк, керівник юридичного департаменту штабу Андрій Портнов, представник Тимошенко в ЦВК Володимир Пилипенко, заступник глави фракції БЮТ у парламенті Сергій Соболєв і народний депутат, керівник кримського виборчого штабу Тимошенко Андрій Сенченко.

Першим клопотанням, яке сторона Тимошенко подасть на розгляд суду, буде клопотання про забезпечення прямої телевізійної трансляції судового процесу. «Ми сподіваємося, що в прямій трансляції наші співгромадяни зможуть побачити ті факти порушень закону, які існують на сьогоднішній день і дозволяють вже робити попередній висновок, що рішення Центральної виборчої комісії судом буде визнано недійсним», - заявив бютівець Сергій Соболєв, повідомляє «ЛІГА».

Скаргу на результати виборів Президента України Юлія Тимошенко подала в суд ще у вівторок. Суддею-доповідачем у справі про позов до Центрвиборчкому автоматизована система розподілу справ призначила суддю Олександра Нечитайла. Очікувалося, що суд негайно приступить до розгляду справи, але дата судового засідання була призначена лише на п'ятницю, 19 лютого. Сам ВАСУ пояснює цю дату протиріччями в законодавстві. Зокрема, пункт 11 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства вимагає від суду розглядати «виборні» справи в дводенний термін, тоді як пункт 6 статті 172 визначає п'ятиденний термін оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчої комісії. «До того ж, суду необхідно вирішити велику кількість організаційних питань щодо судового розгляду цієї адміністративної справи. Адже цю справу розглядатиме весь склад суду, що спричиняє за собою необхідність ознайомлення всіх суддів ВАСУ з чималим об'ємом матеріалів справи, технічного забезпечення належного розгляду судової справи, вирішення цілої низки інших організаційних питань», - мовилося в повідомленні ВАСУ.

За два дні, які з'явилися у суду в «тимчасовому розриві» між подачею позову і безпосередньо судовим засіданням, ВАСУ встиг окремою постановою (як часткове задоволення клопотання про заходи щодо забезпечення позову Юлії Тимошенко до ЦВК) зупинити дію рішення Центральної виборчої комісії про встановлення результатів виборів Президента й обрання Віктора Януковича Президентом. Разом з тим, суд прийшов до висновку, що Віктор Янукович не є відповідачем, тому немає підстав забороняти його інавгурацію.

Нагадаємо також, що 14 лютого Центральна виборча комісія оголосила Віктора Януковича переможцем президентських виборів. Згідно протоколу ЦВК, за Януковича проголосували 48,95% виборців, за Тимошенко - 45,47%.

16 лютого Верховна Рада прийняла постанову «Про внесення змін до календарного плану проведення шостої сесії Верховної Ради шостого скликання у зв'язку з проведенням урочистого засідання, присвяченого принесенню присяги Президентом». Документом встановлено, що 25 лютого о 10:00 на урочистому засіданні парламент прийме присягу новообраного Президента Віктора Януковича.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

604