Деякі спостерігачі із Херсонської області заявляють про численні порушення у регіоні під час голосування у другому турі президентських виборів і виступають за перерахунок голосів. Про це напередодні на прес-конференції заявили спостерігачі Денис Лошкарьов (ОВК № 28 ОВК № 184), Дмитро Ільченко (ОВК №184), Катерина Гандзюк (ОВК № 4 ОЇК № 185).

Так, пояснюючи необхідність перерахунку, Лошкарьов, зокрема, зазначив, що на деякі дільниці ОВК було завезено на 4-8% більше бюлетенів, ніж внесено виборців у списки. «Куди вони (бюлетені) йшли - неважко здогадатися», - сказав він.

Крім того, спостерігач повідомив про те, що скрізь відбувалося масове підвезення виборців, зокрема, на транспортних засобах із символікою Партії регіонів, іноді по 70-100 чоловік додатково вносилися у списки, контроль за зберіганням виборчої документації після голосування був украй неналежним, повідомляє «УНІАН».

«Тому я вважаю, що перерахунок голосів украй необхідний, тому що те, що відбувалося, я інакше як фальсифікаціями назвати не можу», - заявив спостерігач, висловивши думку, що «перерахунок, незалежно від його результатів, дозволить поліпшити виборче законодавство, щоб у майбутньому не було подібних порушень».

Гандзюк, зі свого боку, зазначила, що на її дільниці та на багатьох інших «відбувалася масова покупка голосів, фотографування бюлетенів». «Ціна голосу - від 100 до 400 грн. Але найгірше, що цю схему практично важко було довести, зокрема, через небажання членів комісій робити це», - сказала вона, зазначивши при цьому, що, «на жаль, перерахунок голосів мало що доведе, потрібне тільки переголосування».

За словами Ільченка, якби був проведений перерахунок голосів на тих дільницях і округах, де виявлено найбільше порушень, то, зокрема, він би виявив як мінімум 50-60 чоловік, які включалися додатково у списки по кожній дільниці, зокрема, без пред'явлення людиною будь-яких документів. Крім того, він зауважив, що в окремих комісіях заздалегідь було ухвалене рішення про включення у список «всіх, хто побажає».

Також спостерігач звернув увагу і на те, що у день голосування виборцям надходили невідомі СМС з проханням «через внесення змін до виборчого законодавства» ставити позначку (+) біля одного із кандидатів і (-) - біля іншого. «І такі бюлетені враховувалися на користь Віктора Януковича», - зазначив Ільченко.

«Тому якщо обидва кандидати хочуть мати легітимність своєї влади, то вони повинні провести перерахунок там, де були зафіксовані порушення. А якщо буде опір щодо перерахунку, то це свідчитиме, що порушення були і викриття їх бояться», - сказав спостерігач.

Відповідаючи на запитання, чому була позитивна реакція міжнародних спостерігачів на хід голосування у другому турі виборів, Гандзюк сказала, що міжнародні спостерігачі мало розбираються у тонкощах українського виборчого законодавства, а тому «ззовні для них все було добре».

Як повідомляв ForUm, 14 лютого Центральна виборча комісія оголосила переможцем президентських виборів лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Тимошенко вирішила не визнавати перемогу Януковича на виборах Президента і вимагає перерахунку голосів.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вніс на розгляд парламенту проект постанови щодо проведення інавгурації новообраного Президента 25 лютого.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

472