Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко підкреслює необхідність врегулювання на законодавчому рівні процедури переходу влади від одного президента до іншого.
«Коли виникає ситуація, і в Україні з'являється новий Президент, завжди є спокуса команди попереднього Президента максимально використовувати кожен останній день перебування при владі для того, щоб дотримати свої інтереси й інтереси своєї команди», - сказав Томенко.
Він зазначив, що зазвичай це робиться всупереч інтересам держави і здоровому глузду. За словами віце-спікера, якщо проаналізувати останні укази Президента Віктора Ющенка, то цілком очевидно, що після першого туру виборів абсолютна більшість указів Глави держави - це документи, що стосуються присвоєння рангів державного службовця, укази про нагородження й ін.
Як приклад, Томенко привів указ Ющенка від 8 лютого щодо Академії педагогічних наук, відповідно до якого чисельність членів академії наук збільшена на 12 дійсних академіків. Другим таким прикладом, за словами віце-спікера, є указ Президента про Національну раду з питань науки, інновацій і стійкого розвитку України, відповідно до якого одним з голів ради є Віктор Івченко - чоловік глави Секретаріату Президента Віри Ульянченко. Крім того, зазначив він, ще одним указом встановлена гранична чисельність співробітників секретаріату Нацради з питань науки, інновацій і стійкого розвитку в кількості 90 чоловік, і всі вони прирівняні до державних службовців, передає «УНІАН».
«Ще небезпечнішими, з погляду інтересів України, є укази про звільнення з посади низки послів, які не забезпечили відповідну кількість голосів за кандидата в президенти Віктора Ющенка», - сказав Томенко. Віце-спікер нагадав, що були звільнені посли України в Республіці Бангладеш, Індії, Ірландії, Ірані, Словаччині Малайзії й інших країнах.
За словами Томенка, серед звільнених послів багато професіоналів, які знають специфіку саме цих країн.
«Очевидно, що найближчим часом відбудеться низка призначень, які передбачатимуть працевлаштування людей, що є прихильниками Ющенка, і не мають відповідного професійного рівня», - додав Томенко.
За словами віце-спікера, ідеально було врегулювати такі дії на законодавчому рівні, але, оскільки таких нормативно-законодавчих актів немає, необхідно хоч би звернути увагу на ці факти і просити Президента утриматися від збільшення чисельності структур, кількості академіків, орденоносців і ін.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом