Напередодні Європарламент затвердив 27 європейських комісарів на чолі з президентом Жозе Мануелем Баррозу. В дипломатичних колах очікують від нового складу Комісії ЄС розумну й об’єктивну підтримку європейських прагнень України.

За новий склад Європейської комісії проголосували дві третини депутатського корпусу Європейського парламенту. Тому говорити про повну підтримку з боку депутатів немає підстав. Тим не менше, цей склад пропрацює до 31 жовтня 2014 року, а тому варто виділити чотири ключові особи, з якими в ці роки Україна матиме справу.

Передусім це верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон. Британська баронеса вже заявляла про свої наміри грати активну роль у сфері двосторонніх відносин Україна-ЄС. При цьому вона, однак, не пояснила, що саме мала на увазі.

Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства чех Штефан Фюле постійно звертає увагу на статтю 49 Маастріхтської угоди. В ній наголошується, що кожна європейська країна має право на членство в ЄС, якщо вона відповідає критеріям Євросоюзу. Щоправда, нещодавно Фюле заявив, що на цьому етапі Україна в рамки цієї статті не вписується. У дипломатичних колах, однак, стверджують, що стосовно співпраці з Києвом Фюле налаштований оптимістично.

Бельгієць Карл де Гюхт, що відповідатиме за переговори щодо зони вільної торгівлі, відомий зваженою та поміркованою позицією. З огляду на те, що кілька місяців тому Бельгія заявила про підтримку європейських амбіцій Києва, умовно його теж можна занести до так званої «групи підтримки», повідомляє«Німецька хвиля».

Німець Ґюнтер Еттінґер серед європейських політиків вважається «сірою конячкою», адже до того був суто регіональним політиком. В Єврокомісії він відповідатиме за енергетичні питання. Водночас очікується, що як представник найбільшого народного господарства в ЄС, яким є Німеччина, Еттінгер матиме можливість впевнено почувати себе на переговорах з такими великими країнами-постачальниками енергоносіїв, як Росія.

Оглядачі зауважують, що жоден з цих політиків не має якихось упереджень стосовно України, хоча й активними лобістами Києва в Європейському союзі їх теж назвати не можна. В дипломатичних колах очікують на помірну, розумну та об’єктивну підтримку європейських прагнень України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

442