О 20:00 в Україні завершився другий тур президентських виборів. Як же проходив виборчий процес у Києві?

Відразу зазначимо, що цього разу люди були менш товариські, ніж 17 січня 2010 року. Вони рідко і неохоче відповідали, за кого голосують, частіше кидаючи сухе: «Я проти всіх» або «Це не ваша справа».

За словами одного із членів ДВК №123, (ТВО №217 Дніпровського району), який не побажав назватися, явка у другому турі «помітно відрізняється».

 
 

«На 12:00 у нас уже було заповнено на третину більше бюлетенів, ніж 17 січня. Можна сказати, що на цей раз люди підійшли до виборів Президента сумлінніше», - сказав він ForUm’y.

Але, як з'ясувалося, без спроб фальсифікацій таки не обійшлося: спостерігачі зафіксували факт здійснення фальсифікації за схемою «косинка» на дільниці №106 у Дніпровському районі Києва. Член комісії від одного із кандидатів у Президенти видав бюлетень для голосування людині, яка проживає в іншому районі і не мала права голосувати тут.

 
 

Активними виборцями виявилися і жителі Дарницького району.

«Я – відповідальний виборець. Голосувала за Юлечку, вона мені подобається як жінка. Як політик вона слабка, звичайно, але хто із нас без вади?», - призналася нам пенсіонерка Ірина Михайлівна (ТВД №2) і додає: «Але у моїй сім'ї не всі так однозначно налаштовані за Тимошенко. Донька і зять голосували за Януковича, їм він вселяє більше довіри».

 
 

Щоправда, у центрі столиці люди виявилися менш «рухомими». Як розповів ForUm’y киянин Олексій (службовець, 45 років): «Я проводжаю на вибори дружину, сам не голосую принципово вже багато років. Просто не бачу сенсу».

А жителів Солом’янки під вибори задобрили місцеві власті: нарешті розчистили тротуари. Двірники трудилися останні кілька днів. Район і сьогодні прокинувся ні світ ні зоря – роль будильника зіграли молоді люди, які орудували ломами. Проте черг на виборчих дільницях не було. Члени різних ТВД розповіли нам, що, «на щастя, серйозних НП немає».

Однак ForUm’y стало відомо, що події все-таки були. Наприклад, спроби влаштувати «карусель», сфотографувати або винести бюлетень.

Але це «хвороба» не тільки столиці. «Підкоригувати» результати волевиявлення намагалися по всій Україні. Підкуп, залякування, заплутування і багато чого іншого – ось одні із численних способів роботи «народних умільців». МВС і СБУ буде чим зайнятися.

Щоправда, радує, що говорити про масштабні фальсифікації не доводиться, а значить, вибори відбулися. Зокрема, у цьому ForUm переконав голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

«Поки немає таких порушень, щоб були підстави стверджувати, що вибори в Україні не відбулися. Є певні порушення, але поки говорити про фальсифікацію рано», - категорично заявив він.

За словами голови КВУ, ноу-хау цих виборів: «дуже активно використовується підвезення виборців на дільниці».

«Це є певною проблемою. Таке ми фіксуємо по всій Україні. Але найбільше «підвезенням» зловживають на сході та півдні країни», - підсумував він.

Про те, що вибори у Києві пройшли без серйозних правопорушень, відзвітували й у столичній міліції.

«Поки все спокійно. Були тільки дрібні порушення. Наприклад, було зафіксовано, як чоловік фотографував бюлетень. Були випадки, коли людина хотіла винести бюлетень за межі виборчої дільниці. Були також випадки, коли люди демонстративно рвали бюлетені. У Печерському районі біля входу на виборчу дільницю кинули димову шашку», - повідомив ForUm'у начальник прес-служби київської міліції Володимир Поліщук.

За його словами, «на одній дільниці дівчата роздяглися і показали всю свою красу. Їх запросили у райуправління, вони написали пояснювальні, щодо них були складені адміністративні протоколи. Після цього дівчат відпустили», - пояснив він.

Начальник прес-служби київської міліції також зазначив, що серйозних правопорушень і летальних випадків на київських виборчих дільницях не було.

Що і радує.

Лєра Нєжина, Юлія Артамощенко

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

807