Сьогодні, 7 лютого, в Україні проходить повторне голосування за нового Президента.

На пост Глави держави претендують переможці першого туру – лідер Партії регіонів Віктор Янукович і чинний прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

За Януковича у першому турі проголосували 35,32% виборців (8. млн. 686 тис. 642), за Тимошенко 25,05% (6 млн. 159 тис. 810).

В Україні виборчі дільниці відкрилися о 08:00 і закриються о 20:00. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де створені ці дільниці.

Після закриття виборчих дільниць будуть оголошені результати exit-poll, які проведуть у день голосування соціологічні служби.

Згідно з законом про вибори Президента, якщо у бюлетень для повторного голосування було внесено дві кандидатури, обраним Президентом України за підсумками повторного голосування вважається кандидат, який отримав більше, ніж інший кандидат, голосів виборців, які взяли участь у виборах.

Якщо у результаті повторного голосування обидва кандидати набрали однакову кількість голосів, то вибори Президента України вважаються такими, що не відбулися.

ЦВК на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування у межах відповідних територіальних виборчих округів не пізніше ніж на десятий день з дня повторного голосування встановлює і оголошує результати повторного голосування з виборів Президента України.

Новообраний Президент України вступає на пост не пізніше ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, а також набуває повноважень з моменту складання присяги Українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради України.

Після складання присяги ЦВК вручає новообраному Президентові України посвідчення Президента України.

Варто зазначити, що, за даними ЦВК, на території України створено 225 окружних виборчих комісій, понад 33 тисячі дільничних виборчих комісій із представників Тимошенко і Януковича. Окружні дільничні виборчі комісії створені за принципом, коли посада голови комісії відходить одному кандидатові, а секретаря комісії – іншому.

За кордоном створено 113 виборчих дільниць і стільки ж дільничних виборчих комісій.

Крім того, за три дні до виборів Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори Президента, якими скасовується обов'язковий кворум у дві третини голосів для ухвалення рішень дільничними і окружними комісіями.

За ходом другого туру голосування на виборах Президента України 7 лютого спостерігатимуть 3780 міжнародних офіційних спостерігачів.

Орієнтовна кількість виборців, які можуть проголосувати на виборах Президента України, складає приблизно 37 мільйонів.

Згідно з законом про вибори Президента, у попередні списки виборців дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповнюється 18 років і які мають право голосу, і виборча адреса яких, згідно з даними Державного реєстру виборців, відноситься до цієї дільниці. Читайте на тему: Другий тур виборів. Як це буде

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2764