Хочете жити комфортно і безпечно? Їдьте в Одесу! Саме це місто визнане Аналітично-дослідницьким центром «Інститут міста» найкращим в Україні за рівнем безпеки і комфорту.
За словами директора «Інституту міста» Олександра Сергієнка, дослідження центру ґрунтується винятково на статистичних даних із офіційних джерел Держкомстату України та місцевих органів статистики.
Експерти дослідили за 17 статистичними показниками найбільші міста України, населення яких складає не менше 670 тисяч осіб.
Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Київ, Кривий Ріг, Львів та Харків аналізували за такими показниками, як рівень народжуваності та смертності, кількість шлюбів та розлучень, рівень забезпечення житлом та вартість послуг ЖКГ, будівництво нового житла, забезпеченість дитячими садками та школами, міським електротранспортом, соціальною напруженістю (безробіття і злочинність), та станом екології, зокрема, кількістю шкідливих викидів й озеленення.
«Як не дивно, найвищий рівень народжуваності у перерахунку на 100 тисяч населення, продемонстрували не традиційні лідери – Київ чи Львів, – а саме Одеса. А ось шлюбність найвища у Києві. Це тому, що до столиці приїжджає багато молоді», - сказав Сергієнко, презентуючи результати дослідження.
А ще цікавий феномен – у Львові найменше розлучень. За цим показником лідирують Дніпропетровськ, Запоріжжя і Кривий Ріг.
А ось дитячих садків та шкіл найбільше у Кривому Розі, а найменше - у Запоріжжі та Харкові.
Показник забезпечення житлом найгірший у Львові та Одесі.
«Однак це не заважає одеситам та львів’янам мати найвищий рівень народжуваності. Виходить, що статистика розвіює один із міфів, що нібито народжуваність залежить від житлових і побутових умов», - наголосив учений.
Що стосується забезпечення житлом, то тут лідером є Кривий Ріг. Друге місце - за Харковом, третє – за Запоріжжям, четверте – за Дніпропетровськом, п’яте поділили Донецьк і Київ. Шосте посіла Одеса, сьоме – Львів.
Введення нового житла в експлуатацію найкраще демонструють Одеса та Львів. За ними з великим відривом ідуть Київ, Харків, Кривий Ріг та Дніпропетровськ. Найгірша ситуація у Донецьку та Запоріжжі.
Дослідження також засвідчило, що найвища вартість житлово-комунальних послуг у Харкові та Києві, а найнижча - в Одесі.
Довжина тролейбусних і трамвайних маршрутів у великих містах України (км - на 100 тис. населення) найбільша у Кривому Розі. А ось найменша, на подив, - у багатомільйонному перенаселеному Києві! Кількість тролейбусів та трамваїв найбільша у Запоріжжі та Донецьку. Найменша – знову у Києві (!), а також у Кривому Розі та Львові. Довжина ліній тролейбусів, трамваїв та метро у великих містах України найбільша у Харкові, найменша – у Львові.
За рівнем безробіття в Україні сумним лідером є Львів. За ним ідуть Запоріжжя, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Одеса. Найнижчий цей показник має Київ.
Найвища злочинність, як констатують експерти, у Запоріжжі, Кривому Розі та Донецьку. Найнижча - у Львові.
Що стосується екології, то тут ситуація така: найбільше від викидів шкідливих речовин в атмосферу потерпають жителі Донецька, Дніпропетровська, Кривого Рогу. Найменше –кияни та одесити.
А ось ситуація із відтворенням лісів найкраща у Львові, найгірша – у Києві та Донецьку.
За показником рівня захворюваності городян перше місце гордо посідає Київ.
«Люди у Києві хворіють частіше, ніж в інших містах. Друге місце тут займає Львів. Потім уже йдуть Дніпропетровськ і Кривий Ріг. Одеса - у нижчих рядках. Це щодо загальної захворюваності. Однак є ще один, дуже вагомий, показник – це найбільш поширені захворювання. Серед усіх недуг три чверті займають хвороби органів дихання. Київ тут також, на жаль, на першому місці. Це прямий доказ вкрай поганого стану екології у столиці України», - наголосив член науково-експертної ради «Інституту міста», доктор медичних наук Вадим Березовський.
За його словами, «найбільш точним і чутливим індикатором здоров’я нації є здоров’я дітей. На першому місці за загальною захворюваністю дітей теж стоїть місто Київ».
Однак стосовно показника смертності, то, за даними дослідження, найвищий він у Кривому Розі та Донецьку, найнижчий – у Києві.
Таким чином, за результатами підсумкових показників якості життя населення великих міст України, за рівнем безпеки і комфорту склався такий рейтинг :
1. Одеса
2. Київ
3. Дніпропетровськ
4. Кривий Ріг
5. Львів
6. Харків
7. Донецьк
8. Запоріжжя
Варто зауважити, що, незважаючи на великий адміністративний та фінансовий потенціали, Київ ледь утримався на другому місці. Столицю витягли на почесний другий щабель Метрополітен та офіційний показник населення у 2,5 мільйона (дослідження враховувало офіційну цифру, тоді як фактично у Києві проживає 4,5-5 млн.). Шкода, але Київ реально пасе задніх, хоча столиця має бути «локомотивом країни».
Натомість в Одесі – високий рівень народжуваності, найнижчий рівень тарифів ЖКГ, найбільше будується житла, а шкідливих викидів в атмосферу вкрай мало. Вона також вирізняється не тільки веселою вдачею, а й низьким рівнем соціальної напруженості. Експерти вважають, що тут немає ніякого дива, що це – просто результати роботи місцевої влади. Отож «Південній Пальмірі» є чим пишатися! А всім решта є на кого рівнятися…
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом