Президент України Віктор Ющенко в четвер підписав закон про внесення змін до закону про вибори Глави держави (відносно організації роботи виборчих комісій). Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Глави держави.
Нагадаємо, 3 лютого Верховна Рада підтвердила внесення змін до закону про вибори Президента, якими відміняється обов'язковий кворум у 2/3 голосів для ухвалення рішень дільничними й окружними комісіями.
Парламент 28 січня прийняв за основу зміни до закону про вибори Президента, внесені першим віце-спікером Олександром Лавриновичем. У документі запропоновано виключити норму кворуму для виборчої комісії, а також пропонується низка змін у частині порядку формування цих комісій. У тексті законопроекту виключена із чинного закону норма про те, що засідання виборчої комісії є повноважним за участі в ньому не менше 2/3 складу комісії.
У разі бездіяльності виборчої комісії вищого рівня надається право ухвалювати рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня. У день голосування такі питання розглядаються комісією вищого рівня невідкладно.
Також затверджується норма про те, що «Рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії ухвалюється одночасно з рішенням про включення до складу виборчкому іншого «члена комісії, який призначається комісією вищого рівня з подання голови відповідної ради» (раніше норма припускала - «іншого представника від того ж кандидата».
Крім того, умовою для дострокового припинення повноважень члена окружної або дільничної виборчої комісії (ст. 30 закону) є також «нез'явлення на засідання виборчої комісії в день голосування».
Стаття 85 доповнена пунктом, згідно якому у випадку, якщо кандидат на посаду Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної окружної виборчої комісії в строк, ЦВК формує склад окружкому в кількості 14 осіб (по сім осіб від кожного кандидата) за поданням голови обласної ради.
Якщо кандидат у Президенти не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу дільничної виборчої комісії в строк, окружком формує склад дільничної виборчої комісії в кількості 16 чоловік (по 8 осіб від кожного кандидата) за поданням голови відповідної міської, районної, районної в місті ради.
Таким же чином формуються виборчі комісії у випадку, якщо кількість запропонованих до складу відповідних виборчих комісій кандидатур менша, ніж встановлено в законі.
3 лютого прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко зробила заяву у зв'язку з ухваленням у Верховній Раді України змін до Закону «Про вибори Президента України». 4 лютого Тимошенко заявила, що готова вивести своїх прихильників на вулиці у випадку, якщо другий тур президентських виборів пройде нечесно.
«Абсолютно точно. Якщо цей закон набуде чинності... і якщо нам не вдасться в технічному й організаційному порядку забезпечити чесне волевиявлення людей і чесне підтвердження цього волевиявлення, ми підніматимемо людей», - сказав вона.
Читайте по темі:
Новый закон о выборах: фальсификации казнить нельзя помиловать?!
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом