У шпигунстві в Україні за бажання можна звинуватити практично будь-якого громадянина іншої країни. Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm'у заявив російський політолог, заступник директора Інституту проблем глобалізації Анатолій Баранов.

«Ось прес-служба СБУ пише, що всі викриті розвідники в'їхали в Україну із Придністров'я, - каже Баранов. - Цитую: «У шпигунів вилучені цифрові диктофони, вмонтована в авторучку відеокамера, закамуфльований під брелок для ключів контейнер для зберігання цифрових даних, а також на карті пам'яті одного із мобільних телефонів виявлена фотокопія таємної інструкції для агентурної діяльності ФСБ». Ось у мене зараз є навіть два цифрові диктофони. Ручка з вмонтованою туди відеокамерою – мені її прислали із Шанхаю, вона там коштує двадцять доларів і продається абсолютно вільно».

«У мене, як Ви розумієте, є дискові накопичувачі і ще у мене є цілих два мобільних телефони! – продовжує політолог. - У кожному є камера, на яку прямо зараз можна зняти схему атомної бомби, і вона у мене зберігатиметься. Таким чином, виходить, що я – абсолютно доведений шпигун! Я Вам зараз все пред'явив і сам себе викрив!

І ось за це від мене особисто і від усіх дисидентів російських величезна подяка панові Наливайченку, Президентові Ющенку, який займається СБУ і взагалі всіма спецслужбами України».

За його словами, сам по собі шпигунський скандал «взагалі не є ніякою подією». «Спецслужби десятиліттями ведуть тільки їм зрозумілі ігри, витрачаючи на це колосальні суми із бюджетів своїх країн. І розібратися у цьому звичайному громадянинові абсолютно неможливо. Точно так же, як нормальному платникові податків неможливо пояснити, на що йдуть його податки», - каже Баранов.

«Ось давайте підійдемо до цієї теми так, начебто це трапилося з Вами або зі мною: на території третьої країни, наприклад, Молдови, якийсь громадянин України щось фотографує. І він має на це повне право, оскільки може бути тупим туристом, який фотографує все підряд, - говорить експерт. - Але на якихось незрозумілих підставах його затримують російські спецслужби, везуть на базу, там пресують, він щось підписує і таке інше. При цьому з'ясовується цікава особливість – він є співробітником спецслужб. Їдемо далі: офіцер ФСБ їде в Україну, на що, зазначу, він має повне право – у нас безвізовий режим. Там зустрічається з громадянином України, на що також має повне право, оскільки будь-який громадянин Росії може приїхати в Україну і зустрітися з ким завгодно. Таким чином, у даному разі, друга половина шпигунського скандалу, якщо вона застосовна до Вас або до мене, ідіотизм, правда?»

Баранов нагадав, що до останнього часу виконувалися підписані ще при розпаді СРСР у рамках СНД угоди про те, що спецслужби країн колишнього Радянського Союзу один проти одної ніякої розвідувальної діяльності не ведуть. «Ці договори відкриті, вони дійсно існують, - говорить політолог. - Таким чином, вірогідно, ні СБУ не має права вести розвідувальну, контррозвідувальну діяльність проти ФСБ. Ні ФСБ, природно, також не має такого права. У нас особливі відносини. Але ця подія показує, що, виявляється, не дивлячись на всі угоди, якісь ігри все-таки ведуться».

ПОВНИЙ ТЕКСТ ІНТЕРВ'Ю ЧИТАЙТЕ ТУТ

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

544