Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що ситуацію із забезпеченням правосуддя в Україні можна радикально поліпшити, поставивши суддівський корпус під контроль громадянського суспільства.

Про це вона заявила, виступаючи у середу в Харкові перед студентським і молодіжним активом області.

Прем'єр зазначила, що наразі одна із головних проблем судової системи у тому, що «не працює дієва система відповідальності суддів» за ухвалені рішення, оскільки контроль за їхніми рішеннями здійснюють органи, пов'язані з судовою системою «сильними корпоративними зв'язками», цитує главу уряду «Інтерфакс-Україна».

На думку Тимошенко, в Україні необхідно разом з кваліфікаційними комісіями створити дисциплінарні комісії, які формуватимуться з широким залученням представників громадськості, зокрема, тих, хто має юридичну освіту.

Такі комісії, незалежні від органів влади, повинні ухвалювати рішення щодо суддів, які винесли свідомо неправосудні ухвали, допустили грубе порушення процедури або громадянських прав. Прем'єр вважає, що такі комісії повинні працювати на основі постійної і швидкої ротації складу.

Створивши таку систему громадянського контролю над судовою системою, можна буде розширити право громадянина на звернення до суду і дати право суддям порушувати кримінальні справи у випадках явного порушення закону, які потім повинні передаватися на розслідування у слідчі органи.

Тимошенко також вважає, що для руйнування корупції в органах Генпрокуратури, яка, за її словами, «повністю приватизована», необхідно дати можливість органам досудового слідства «йти прямо до суду з будь-яких питань, зокрема, для здійснення процесуальних дій».

«Хай Генпрокуратура буде у суді і слідкує за дотриманням законності, але вона не може бути перешкодою для звернення до суду», - підкреслила вона.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

433