Молдова пропонує Україні проводити сумісні консультації для ефективніших переговорів з Євросоюзом про введення для громадян обох країн безвізового режиму. З такою пропозицією сьогодні виступив прем'єр-міністр Молдови Влад Філат під час переговорів з урядовою делегацією України на чолі з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.
«Ефективніше ми рухатимемося і швидше вирішуватимемо ці питання, якщо консультуватимемося і рухатимемо наші інтереси спільно», - сказав Філат. Глава молдавського уряду повідомив, що Євросоюз направляє до Молдови в кінці лютого першу технічну місію для початку переговорів про безвізовий режим.
Глава уряду підкреслила, що демаркація кордону і для України, і для Молдови є стратегічним питанням у контексті європейських прагнень обох країн. Тимошенко нагадала, що Україна найближчими місяцями планує укласти угоду з Євросоюзом про асоціацію, а також угоду про створення зони вільної торгівлі. «Наближення України до Європейського Союзу також пов'язане із завершенням демаркації кордонів. Придністровська ділянка, зокрема, знаходиться в системі моніторингу Європейського Союзу», - підкреслила український прем'єр.
Керівник молдавського уряду подякував Україні за участь у врегулюванні придністровської проблеми, відмітивши її визначальну роль у цьому процесі. «Придністровська проблема не є лише проблемою Республіки Молдова. Це регіональна проблема, у вирішенні повинні бути зацікавлені і наші партнери, і друзі», - підкреслив він.
Під час зустрічі глави урядів України і Молдови домовилися підписати угоду про співпрацю у сфері молодіжної політики.
«Це вже наші культурні зв'язки, це, зокрема, і налагодження співпраці в молодіжній політиці», - сказала Тимошенко. Прем'єр-міністр України також повідомила, що сьогодні за результатами переговорів з урядовою делегацією Молдови планується підписати Протокол про врегулювання питань власності.
Як повідомляв ForUm, 29 січня Україна і Молдова почали демаркацію центральної ділянки українсько-молдавського кордону.
Того дня відбулася урочиста церемонія встановлення першого проміжного прикордонного знаку на центральній (придністровському) ділянці кордону (делімітаційна крапка №194, с. Велика Кисниця, Ямпільський район Вінницької обл.).
За матеріалами «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом