У четвер в Лондоні пройде конференція з Афганістану. Головне питання - як допомогти афганському уряду взяти під контроль ситуацію в країні. Міжнародний контингент піде з Афганістану вже наступного року, але що буде з країною після цього?

 
 
У ці дні Лондон - абсолютний світовий лідер по концентрації високопоставлених дипломатів. Тут зібралися міністри закордонних справ із понад 60 країн світу. Вони мають намір обговорити, яким чином міжнародне співтовариство може допомогти афганському уряду взяти під контроль ситуацію у власній країні. А якщо спрощено, то йдеться про те, що учасники військової операції там відверто зав'язнули і тепер їм треба знайти формулу виходу з Афганістану.
 
 
Союзники по коаліції мають намір піти звідти якомога швидше. Сполучені Штати Америки вже намітили для виводу 2011-й рік. Але дуже поспішна і непродумана передача всіх повноважень афганцям може бути і небезпечною.
 
 
Поки з управлінням власною країною у президента Хаміда Карзая справи йдуть явно неважливо. Афганський уряд лають за корумпованість. На конференції в Лондоні тема боротьби з цим явищем фактично виділена в окремий блок. Не всім зрозуміло, як в умовах безробіття і недовіри властям, можна повернути до мирного життя сьогоднішніх прихильників Талібану.
 
 
Паралельно з Афганістаном, у Лондоні обговорюють ситуацію в Ємені, який, за оцінками американських експертів, поступово перетворюється на одну з основних баз Аль-Каїди. Але в цій країні свій не дуже вдалий афганський досвід союзники поки застосовувати не збираються.
 
 
Підсумком конференції в Лондоні буде сумісне комюніке. На думку організаторів заходу - цей документ може стати основою для чіткого плану дій тепер уже всього міжнародного співтовариства щодо стабілізації обстановки в Афганістані.

Напередодні, 27 січня, почався робочий візит міністра закордонних справ України Петра Порошенка до Великобританії. Програмою візиту передбачені зустрічі міністра з командуванням операції ВМС ЄС щодо протидії піратству «Аталанта» й операції НАТО щодо протидії піратству «Океанський щит» (Ocean Shield), участь у міжнародній Лондонській конференції щодо Афганістану, а також низка двосторонніх зустрічей з міністрами закордонних справ держав-учасниць Конференції.

На початку візиту Порошенко провів низку зустрічей з представниками ЗМІ, зокрема, з журналістами української служби ВВС і двох ключових британських видань - The Times і Economist. У центрі уваги британських ЗМІ були питання співпраці з ЄС і НАТО, виборчого процесу в Україні і його впливу на зовнішньополітичне майбутнє держави, а також роль українського персоналу у врегулюванні в Афганістані.

Під час спілкування з журналістами Порошенко відмітив позитивну оцінку виборчого процесу в Україні, зроблену міжнародними спостерігачами від Європарламенту і парламентських асамблей ОБСЄ, Ради Європи, НАТО.

Міністр особливо відмітив безповоротність євроінтеграційного курсу України, а також важливість переходу до конструктивної співпраці з Росією. Також керівник зовнішньополітичного відомства України відмітив важливість і актуальність проведення Міжнародної конференції з питань врегулювання ситуації в Афганістані (28 січня 2009 року), а також запевнив у готовності України залучитися до вироблення загальних рішень міжнародного співтовариства заради поліпшення стану справ у цій країні.

За матеріалами «УНІАН», «Весті.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

452