Питання про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ), враховуючи президентські вибори в Україні, необхідно перенести на два тижні. Про це заявив журналістам виконувач обов'язків Міністра фінансів України Ігор Уманський.

Уманський зазначив, що питання прибуття технічної місії МВФ поки не вирішене. «Ми їх поки не запрошували, а за домовленістю, яка у нас була досягнута, місія виїде, як тільки ми їх запросимо. Безумовно, всі дати ми ще узгоджуватимемо», - зазначив він.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому Україна досі не запросила місію, Уманський відповів: «На жаль, на сьогодні питання щодо роботи з МВФ і щодо підготовки до чергового перегляду програми, враховуючи президентські вибори, на мою думку, необхідно все ж таки перенести на два тижні», - зазначив він.

Крім того, в.о. керівника Мінфіну повідомив, що Україна підготувала і передала МВФ повну інформацію, яку запитав Фонд. «Ми цю інформацію стосовно 2009 року йому передали, також передали тимчасовий розпис на 2010-ий, всі матеріали, всі цифри. Завдання технічної місії - це вже підготовка до підписання тексту меморандуму і листа про наміри», - додав Уманський, повідомляє «ЛІГА».

Як повідомляв ForUm, раніше глава МВФ Домінік Стросс-Кан обіцяв відновити роботу з Україною після завершення президентських виборів. У представництві МВФ в Україні заявляють, що приїзд офіційної місії Фонду до Києва можливий не раніше другої декади лютого.

19 січня віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря повідомив, що найближчим часом в Україну прибуде технічна місія Міжнародного валютного фонда, яка складається із експертів для аналізу ситуації в країні та підготовки отримання чергового траншу кредиту.

Нагадаємо, МВФ восени 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні кредиту майже $17 млрд у рамках програми stand-by. Із трьох виділених траншів на загальну суму майже $11 млрд перший у розмірі $4,5 млрд у листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, у травні 2009 року, у розмірі $3 млрд був поділений навпіл між НБУ і урядом, а третій, у серпні, на $3,5 млрд, повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету і закупівлі природного газу.

Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд було заплановане на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу у Києві наприкінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно зазначав, що чекає формування консолідованої позиції українських властей у питанні реалізації антикризових дій.

Рада директорів МВФ 30 грудня 2009 року лише задовольнила запит українських властей на пом'якшення умов програми stand-by, понизивши мінімальний рівень чистих міжнародних резервів з $14,9 млрд приблизно на $2 млрд. Фонд пояснив, що це рішення дозволить українським властям використовувати існуючі ресурси для здійснення зовнішніх платежів у необхідні терміни, включаючи платежі за газ, але у той же час не вимагатиме нових виплат з боку МВФ.

За час після отримання третього траншу уряд України також використав приблизно $2,1 млрд за рахунок конвертації отриманих від Фонду наприкінці серпня – на початку вересня спеціальних прав позики у рамках розподілу їх між усіма членами МВФ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

403