Грузинські спостерігачі не збиралися зривати українські вибори. Про це в ексклюзивному інтерв'ю ForUm’y заявив голова парламентського комітету з питань оборони і безпеки Грузії Гіві Таргамадзе.
«Думаю, корінь нинішньої агресії до нас слід шукати ще у 2007 році, коли, будучи спостерігачами на парламентських виборах в Україні, на одній із виборчих дільниць у Донецьку ми виявили фальсифікацію. Тоді ми три дні буквально стояли там подобово для того, щоб ця фальсифікація була зафіксована. Потім ми передали всю інформацію про це у міжнародні організації, які, ймовірно, про це ще не встигли забути», - зокрема, сказав він.
Таргамадзе також вказав на той факт, що у 2007 році кількість виборців, які прийшли проголосувати за місцеву провідну політичну силу, склала п'ятдесят відсотків, тоді як на сьогоднішній день цей відсоток сягає вісімдесяти.
«Думаю, весь сир-бор якраз у цій різниці. Тим більше, що у Донецьку ми недобре спілкувалися в основному з міліціонерами, яким давали прямі команди, а з простими людьми у нас жодних проблем не було. І ми не можемо сказати, що хтось до нас ставився з відкритою неприязню або агресією. Навпаки, всі нас там люблять, і ми дуже задоволені таким ставленням. Ми їх теж любимо», - підкреслив він.
За його словами, Україна сьогодні – «єдина братська країна для Грузії»: «Інтенсивніших відносин у нас зараз ні з ким немає. Україна для нас – найближчий партнер, і моя посада, яка останнім часом все більше викликає розмов на тему моєї причетності до бойовиків і яка не має стосунку ні до військової, ні до агентурної справи, крім парламентського контролю, якраз і передбачає зробити відносини між державами більш інтенсивними. Все, що ми робили всі ці роки, – допомагали українському народу. І більше нічого. До речі, це ж саме ми і збиралися робити у Донецьку», - пояснив грузинський парламентарій.
Велику ж кількість кандидатів у спостерігачі, які прибули із Грузії, він пояснив масштабністю міста і його області.
«Донецьк і його область – дуже великі регіони за своїм масштабом, у декілька разів більші, ніж Грузія. Саме з цього ми виходили, провівши попередній аналіз на основі нашої роботи на останніх парламентських виборах в Україні, коли зібрали таку кількість людей. Ми просто не хотіли наполовину робити справу, і тим більше, не хотіли ні в що втручатися. Ми просто хотіли все зафіксувати і про все розповісти, у першу чергу, українській громадськості. Просто дати картину у цілому», - пояснив Таргамадзе і додав: «Ми збиралися зареєструвати три тисячі чоловік для того, щоб ці люди могли працювати не тільки у східному регіоні, але і в західному, і в центральному. І це був би нормальний ракурс».
Лєра Нєжина
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом