Отже, перший тур виборів Президента України пройде. Попереду – другий. До нього залишилося не так уже й багато часу. Давайте ж пригадаємо, що говорить закон стосовно повторного голосування за нового Президента.
Згідно з законом, другий тур виборів Президента призначається Центральною виборчою комісією на третю неділю після дня виборів. У 2010 році другий тур виборів Президента України відбудеться на третю неділю після дня виборів, тобто 7 лютого.
Закон про вибори Глави держави свідчить, що у виборчий бюлетень для повторного голосування включаються два кандидати на пост Президента, які у результаті голосування у першому турі отримали найбільшу кількість голосів.
Для проведення другого туру Центральна виборча комісія не пізніше, ніж за десять днів до дня повторного голосування, за поданням кандидатів на пост Президента, формує новий склад окружних виборчих комісій у кількості чотирнадцяти чоловік - по сім чоловік від кожного кандидата, внесеного у виборчий бюлетень.
ЦВК на своєму засіданні на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування у межах відповідних територіальних виборчих округів не пізніше, ніж на десятий день з дня повторного голосування, встановлює і оголошує результати повторного голосування з виборів Президента України.
Якщо у бюлетень для повторного голосування було внесено дві кандидатури, обраним Президентом України за підсумками повторного голосування вважається кандидат, який отримав більше, ніж інший кандидат, голосів виборців, які взяли участь у виборах.
Якщо у результаті повторного голосування обидва кандидати набрали однакову кількість голосів, то вибори Президента України вважаються такими, що не відбулися.
Новообраний Президент України вступає на посаду не пізніше, ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, а також набуває повноважень з моменту складання присяги Українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради України.
Після складання присяги ЦВК вручає новообраному Президентові України посвідчення Президента України.
Пам'ятка виборцеві
Голосування у другому турі виборів Президента України відбудеться 7 лютого з 8 до 20 години. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де створені ці дільниці.
Про час і місце голосування дільнична виборча комісія сповіщає виборців не пізніше, ніж за сім днів до дня його проведення.
У виборах Президента України мають право брати участь громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років.
При проведенні голосування на виборчій дільниці член дільничної виборчої комісії на підставі списку виборців у відповідній виборчій дільниці при пред'явленні виборцем одного із документів, які підтверджують громадянство України, зобов'язаний видати бюлетень. Такими документами є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; військовий квиток; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; картка установи кримінально-виконавчої системи.
Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня та у списку виборців.
Робити на виборчих бюлетенях будь-які позначки забороняється.
Бюлетені заповнюються виборцем особисто у кабінці (кімнаті) для таємного голосування. При заповненні виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб.
Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів.
Не можна передавати свій виборчий бюлетень іншим особам. Отримання бюлетеня від інших осіб (окрім уповноваженого члена виборчої комісії, який видає бюлетені), заохочення або примушення шляхом підкупу, погроз або іншим
способом виборців до передачі бюлетеня іншим особам забороняється.
У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку «плюс» («+») або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого він голосує. Виборець може голосувати тільки за одного кандидата або не підтримати жодного кандидата на пост Президента України.
У разі непідтримання жодного кандидата виборець робить позначку «плюс» («+») або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти слів: «Не підтримую жодного кандидата на пост Президента України».
У разі, якщо виборець, заповнюючи бюлетень, допустив помилку, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень. Член виборчої комісії видає інший виборчий бюлетень тільки в обмін на зіпсований.
Громадянам України заборонено користуватися відкріпними талонами, але спрощено голосування вдома. Якщо Ви хочете проголосувати вдома, потрібно не пізніше, ніж за 12 годин до виборів, написати заяву у дільничну комісію, у якій вказати, що за станом здоров'я прийти на дільницю ви не можете (медична довідка не обов'язкова). У заяві також необхідно вказати дані людини, яка принесе вашу заяву на дільницю.
Якщо громадянинові виповнилося 26 років, але нова фотографія у паспорті вчасно не вклеєна, виборець може пред'явити будь-який інший документ, який засвідчує особу людини.
Громадяни України, які перебуватимуть у момент виборів за кордоном, можуть взяти у них участь, зареєструвавшись на відповідній виборчій зарубіжній дільниці. Їх список також доступний на сайті Центральної виборчої комісії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом