Найближчим часом до України прибуде технічна місія Міжнародного валютного фонду, що складається з експертів для аналізу ситуації в країні і підготовки отримання чергового транша кредиту, повідомив віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря.

«Уже найближчим часом до України повертається технічна місія МВФ, яка разом з фахівцями Міністерства фінансів продовжить обговорення параметрів і стан виконання бюджету 2010 року», - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

Немиря нагадав, що зараз в країні працює так званий операційний бюджет, дія якого передбачена в Бюджетному кодексі, у разі неприйняття закону про бюджет на поточний рік, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він також повідомив, що технічна місія перебуває для того, щоб «не втрачати час і наблизити підготовку перегляду програми співпраці для отримання третього траншу».

Віце-прем'єр також нагадав, що відповідно до заяв управляючого директора МВФ Домініка Строс Кана продовження співпраці України і Конго можливе після завершення другого туру президентських виборів в Україні.

Як повідомляв ForUm, МВФ восени 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні кредиту близько $17 млрд. у рамках програми stand-by. З трьох виділених траншей на загальну суму майже $11 млрд. перший у розмірі $4,5 млрд. у листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, у травні 2009 року, у розмірі $3 млрд. був поділений навпіл між НБУ і урядом, а третій, у серпні, на $3,5 млрд. повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету і закупівлі природного газу.

Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд. було заплановане на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно зазначав, що чекає формування консолідованої позиції українських властей у питанні реалізації антикризових дій.

Рада директорів МВФ 30 грудня 2009 року лише задовольнила запит українських властей на пом'якшення умов програми stand-by, понизивши мінімальний рівень чистих міжнародних резервів з $14,9 млрд. приблизно на $2 млрд. Фонд пояснив, що це рішення дозволить українським властям використовувати існуючі ресурси для здійснення зовнішніх платежів у потрібні терміни, включаючи платежі за газ, але в той же час не зажадає нових виплат з боку МВФ.

За час після отримання третього транша уряд України також використовував близько $2,1 млрд за рахунок конвертації отриманих від Фонду в кінці серпня - початку вересня спеціальних прав запозичення в рамках розподілах їх між всіма членами МВФ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

464