Сьогодні, 17 січня, о 8.00 відкрилися виборчі дільниці у всіх містах України і закриються о 20.00.

Вони готові прийняти всіх охочих проголосувати за того чи іншого кандидата в президенти на виборах Глави держави.

Після закриття виборчих дільниць будуть оголошені результати exit-poll, які збираються проводити в день голосування соціологічні служби.

За даними ЦВК, загальна кількість виборчих дільниць для голосування в день виборів складає 33 тис. 677.

Зокрема, окружні виборчі комісії створили 32 тис. 79 звичайних дільниць. Крім того, створено 1485 спеціальних виборчих дільниць, з яких 1200 знаходяться в стаціонарних лікувальних установах, 213 - в установах кримінально-виконавчої системи, 70 - на суднах, що перебувають у день виборів у плаванні під державним прапором України, 2 - у військовій частині і на полярній станції.

Орієнтовна кількість виборців, які можуть проголосувати на виборах Президента України, складає 36 млн. 953 тис. 95 осіб.

Згідно Закону про вибори Президента, в попередні списки виборців дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповнюється 18 років і які мають право голосу, і виборча адреса яких згідно даним Державного реєстру виборців відноситься до цієї дільниці.

Громадяни України, що проживають в Австралії, першими почали голосувати на виборах президента.

В Австралії відкрито одну виборчу дільницю - на території посольства України, в столиці країни Канберрі.

Відомо, останніми в світі проголосують на виборах українці, що проживають у Сан-Франциско (США), де голосування пройде на території українського генерального консульства.

Крім того, на виборах працюють, за даними ЦВК, 3149 офіційних міжнародних спостерігачів, зареєстрованих від іноземних держав і міжнародних організацій.

Нагадаємо, Центрвиборчком зареєстрував 18 кандидатів у президенти, серед них Олег Рябоконь, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк, Петро Симоненко, Володимир Литвин, Сергій Тігіпко, Інна Богословська, Віктор Янукович, Віктор Ющенко, Олег Тягнибок, Юрій Костенко, Юлія Тимошенко, Олександр Пабат, Михайло Бродський, Василь Противсіх, Олександр Мороз, Людмила Супрун, Сергій Ратушняк.

Центрвиборчком планує отримати перші попередні підсумки про голосування вранці в понеділок, 18 січня.

ЦВК протягом десяти днів, тобто до 27 січня включно, але не пізніше, ніж на третій день з дня отримання всіх протоколів окружкомів, повинен підвести підсумки результатів голосування в першому турі, скласти відповідний протокол й офіційно оголосити підсумки виборів на своєму засіданні.

Якщо один з кандидатів у першому турі отримає більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, він вважається вибраним.

Якщо за результатами голосування жоден з кандидатів не був вибраний, ЦВК приймає рішення про проведення повторного голосування, про що вказується в протоколі про підсумки голосування в першому турі.

Не пізніше, ніж на третій день після підписання протоколу про результати голосування підсумки виборів повинні бути оприлюднені в газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр».

Другий тур повинен відбутися через три тижні, тобто 7 лютого.

Новообраний президент не пізніший, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів, повинен вступити на посаду.

Це вже п'яті вибори Президента країни з отримання їй незалежності в 1991 році. Двічі на виборах перемагав Леонід Кучма. Першим лідером незалежної України в 1991 році став Леонід Кравчук.

На четвертих виборах у 2004 році за посаду Глави держави боролися 24 кандидати. Тоді вибори супроводжувалися Майданом, рішенням Верховного суду про необхідність проведення через фальсифікації повторного голосування в другому турі і перемогою Ющенка над Янковичем під час голосування 26 грудня 2004 р. (Ющенко отримав 51,99% голосів виборців, Янукович - 44,2%)

У 1994 році останній раз діяв поріг явки виборців - 50%.

Читайте по темі: Как голосовать 17 января. Памятка избирателя

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1001