Сьогодні заборонено ведення передвиборної агітації кандидатами в президенти. Згідно закону «Про вибори Президента України», нагадує ЦВК, передвиборна агітація завершується в останню п'ятницю перед днем виборів. Таким чином, після півночі повинна бути знята вся зовнішня реклама на всій території країни, припинена трансляція агітаційних матеріалів на радіо і телебаченні, їх розміщення в друкарських ЗМІ, розповсюдження будь-якої рекламної продукції.
У разі проведення повторного голосування вести передвиборну агітацію дозволяється з наступного дня після того, як Центральна виборча комісія призначить день такого голосування.
19 жовтня офіційно стартувала виборча кампания по виборах Президента України, які пройдуть 17 січня 2010 року. У них бере участь 18 кандидатів, зокрема, Олег Рябоконь, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк, Петро Симоненко, Володимир Литвин, Сергій Тигипко, Інна Богословська, Віктор Янукович, Віктор Ющенко, Олег Тягнибок, Юрій Костенко, Юлія Тимошенко, Олександр Пабат, Михайло Бродський, Василь Противсіх, Олександр Мороз, Людмила Супрун, Сергій Ратушняк.
27 листопада Центральна виборча комісія створила окружні виборчі комісії територіальних виборчих округів по виборах Президента України 17 січня 2010 року.
Своїм рішенням ЦВК створила 10 окружних виборчих комісій в АР Крим, 8 - у Вінницькій області, 5 - у Волинській, 17 - у Дніпропетровській, 22 - у Донецькій, по 6 - у Житомирській і Закарпатській, 9 - у Запорізькій, 7 - в Івано-Франківській, 9 - у Київській, 5 - у Кіровоградській, по 12 - у Луганській і Львівській, 6 - у Миколаївській, 11 - в Одеській, 8 - у Полтавській, 5 - у Рівненській, 6 - у Сумській, 5 - у Тернопільській, 14 - у Харківській, 6 - у Херсонській, по 7 - у Хмельницькій і Черкаській, 4 - у Чернівецькій, 6 - у Чернігівській. 10 окружкомів створено в Києві і 2 в Севастополі.
Міністерство внутрішніх справ заявило про готовність забезпечити громадський порядок і безпеку на завершуючому етапі виборчого процесу. Так, з метою організації забезпечення громадського порядку і безпеки під час виборчого процесу особовий склад органів внутрішніх справ переведений на посилений варіант несення служби. Усі 225 окружних виборчих комісій, де зберігаються виборчі бюлетені, взято під цілодобову охорону, в здійсненні якої задіяні 620 працівників міліції.
Для забезпечення охорони громадського порядку в день голосування на кожній виборчій дільниці притягуватимуться по двоє працівників міліції, а всього 68,12 тисяч працівників ОВД. Крім цього, для надання практичної допомоги в забезпеченні охорони громадського порядку притягуються 8,6 тис. військовослужбовців внутрішніх військ МВС і понад 7 тисяч громадських помічників дільничних інспекторів міліції і членів громадських формувань по охороні громадського порядку і державного кордону.
З метою негайного реагування на зміни в оперативній обстановці створені відповідні резерви за рахунок спецпідрозділів міліції «Беркут», «Грифон», «Сокіл», посилені слідчо-оперативні групи і групи документування.
Крім того, з метою оперативної видачі паспортів громадянам, яким напередодні і в день проведення виборів виповниться 18 років, виготовлено і направлено в територіальні підрозділи громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб близько 500 тисяч бланків паспортів. Організовано чергування працівників підрозділів громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб для видачі паспортів, а також заміни фотографій у паспортах громадян, що досягли 25-ти і 45-річного віку.
Після закінчення голосування і підрахунку голосів дільничними виборчими комісіями працівниками міліції буде забезпечена охорона виборчих бюлетенів під час їх транспортування в окружні виборчі комісії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом