17 січня відбудуться вибори Президента України. Виборчі дільниці відкриються о 8:00 і без перерв працюватимуть до 20:00.

У виборах Президента України мають право брати участь громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років. Проведення активної агітації і розповсюдження політичної реклами в день виборів забороняється.

Кожен виборець має один голос. Виборець може використовувати свій голос лише на тій дільниці, в якій він включений до списку виборців. Дізнатися адресу своєї виборчої дільниці можна на сайті Центрвиборчкому в розділі Виборчі округи.

Громадяни України, які перебуватимуть у момент виборів за кордоном, можуть взяти в них участь, зареєструвавшись на відповідній виборчій зарубіжній дільниці.

Їх список також доступний на сайті Центральної виборчої комісії.

Під час проведення голосування член дільничної виборчої комісії на підставі списку виборців за умови пред'явлення виборцем одного з документів, який засвідчує особу і громадянство, видає виборцеві один виборчий бюлетень для голосування.

Документом, який підтверджує громадянство України виборця, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; військовий квиток; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; картка установи кримінально-виконавчої системи.

Після цього виборець розписується про отримання бюлетеня у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня і в списку виборців. Член дільничної виборчої комісії, який видає бюлетень, вписує своє прізвище й ініціали і розписується у визначеному місці на виборчому бюлетені і контрольному талоні. Робити будь-які відмітки на виборчих бюлетенях забороняється.

Виборець не має права передавати свій бюлетень іншим особам. Отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім уповноваженого члена виборчої комісії, який видає бюлетені), заохочення або примушування шляхом підкупу, погроз або іншим способом виборців до передачі бюлетеня іншим особам забороняється.

Голосування проходить у спеціально обладнаній для цього кабіні або кімнаті. Під час заповнення бюлетеня в кабіні для голосування може знаходитися лише один виборець. Ніякі форми контролю за голосуванням виборців не допускаються.

У виборчому бюлетені для голосування виборець робить відмітку + або іншу, що засвідчує волевиявлення виборця, в квадраті напроти прізвища кандидата на посаду Президента України, за якого він голосує. Не потрібно робити відмітку в кожному квадраті або писати слово ні.

Громадянам України заборонено користуватися відкріпними талонами і спрощено голосування вдома. Якщо Ви хочете проголосувати вдома, потрібно не пізніше ніж за 12 годин до виборів написати заяву в дільничну комісію, в якій вказати, що за станом здоров'я прийти на дільницю ви не можете (медична довідка необов'язкова). У заяві також необхідно вказати дані людини, яка принесе вашу заяву на дільницю.

Якщо до 16 січня з'ясувалося, що Вас немає в списках виборців, потрібно написати скаргу або на своїй дільниці, або в окружну комісію, або в орган ведення держреєстру. Якщо і там не допоможуть, то можна відновити себе в списках за рішенням суду.

Якщо це з'ясувалося в день виборів, процедура аналогічна, потрібно писати скаргу, але рішення за Вашою заявою повинне ухвалюватися дільничною комісією негайно (у разі відмови звертатися в окружну комісію, орган ведення Держреєстру або суд). Щоб перевірити себе в списках виборців необхідно прийти на свою виборчу дільницю не пізніше суботи, 16 січня, до 18:00.

Якщо в списку виборців неправильно записано прізвище, ім'я, по батькові або адреса, зміни (зокрема в день виборів) вносить голова, замголови або секретар дільничної комісії без написання скарги, лише за пред'явленням Вашого паспорта.

Якщо громадянинові виповнилося 26 років, але нова фотографія в паспорті вчасно не вклеєна, виборець може пред'явити будь-який інший документ, який засвідчує особу людини.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1632