Ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд (МВФ) – обіцяє відновити співпрацю з Києвом після завершення кампанії з виборів Президента. Про це напередодні сказав директор-розпорядник фонду Домінік Стросс-Канн.

«Я впевнений, що як тільки період виборів, який вирізняється традиційною нестабільністю, завершиться, буде можливо відновити нормальні відносини», - сказав він.

Стросс-Канн нагадав, що ще три місяці тому програма з Україною виконувалася дуже добре, але, як і можна було очікувати, через політичну напругу і передвиборчі перегони ситуація трохи ускладнилася.

У той же час він зазначив, що МВФ продовжує тісно співробітничати з українською стороною, і, зокрема, завдяки проведеній у грудні роботі Україна здійснила всі зовнішні виплати, зокрема, розрахунки з Росією за природний газ.

На думку голови МВФ, у цілому в Україні ситуація спокійна, не дивлячись на деякий тиск, що чиниться на економіку.

«Ми сподіваємося, що другий тур (виборів Президента – ред.) на початку лютого пройде гладко, і чекаємо, що нормальні відносини з новою виконавчою владою зможуть відновитися», - сказав Стросс-Канн.

Він зауважив, що дані кандидатами у Президенти зобов'язання досить схожі, зокрема, у частині продовження співпраці з МВФ.

Як раніше писав ForUm, МВФ восени 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні кредиту у майже $17 млрд у рамках програми stand-by. Із трьох виділених траншів на загальну суму майже $11 млрд перший у розмірі $4,5 млрд у листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, у травні 2009 року, у розмірі $3 млрд був поділений навпіл між НБУ і урядом, а третій, у серпні, на $3,5 млрд повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету і закупівлю природного газу.

Виділення четвертого траншу у розмірі $3,8 млрд було заплановане на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно зазначав, що очікує формування консолідованої позиції українських властей щодо реалізації антикризових дій.

Рада директорів МВФ 30 грудня 2009 року лише задовольнила запит українських властей на пом'якшення умов програми stand-by, понизивши мінімальний рівень чистих міжнародних резервів з $14,9 млрд приблизно на $2 млрд. Фонд пояснив, що це рішення дозволить українським властям використовувати існуючі ресурси для здійснення зовнішніх платежів у потрібні терміни, включаючи платежі за газ, але у той же час не вимагає нових виплат з боку МВФ.

За час після отримання третього траншу уряд України також використав приблизно $2,1 млрд за рахунок конвертації отриманих від Фонду наприкінці серпня – на початку вересня спеціальних прав запозичення у рамках розподілу їх між усіма членами МВФ.

За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

630