Жителі італійського міста Розарно організували збройний опір нелегальним іммігрантам-африканцям, які вийшли на демонстрації.
Для припинення організованих нелегалами безпорядків, що тривають від четверга, приблизно сто місцевих жителів озброїлися арматурами і палицями. Крім того, італійці також забарикадували місця зустрічей нелегалів. Місцеві жителі налаштовані вельми агресивно, а молодь навіть формує так звані «групи захисту», які мають намір повністю «очистити» місто від нелегалів.
За останніми даними, всього у ході дводенних безпорядків у Розарно потерпіли 40 осіб, при цьому один із поранених – при смерті.
Безпорядки в італійській провінції Реджо Калабрія почалися у четвер увечері. Більше тисячі нелегальних іммігрантів, незадоволених умовами праці і життя, вийшли на демонстрацію. У ході протестів вони розбивали і перевертали автомобілі, підпалювали сміттєві контейнери, а також били вікна будинків.
У п'ятницю майже 2000 нелегалів провели сидячий страйк у центрі Розарно. Поліції, яка прибула для відновлення порядку, не вдалося запобігти новим сутичкам, проте правоохоронці встигли евакуювати приблизно 250 іммігрантів. Ще 500 нелегалів чекають евакуації, закрившись в одній із міських будівель. При цьому поліція одночасно слідкує як за тим, щоб вивезені іммігранти не поверталися назад у місто, так і за тим, щоб городяни не підпалювали будівлі, у яких ховаються нелегали.
Президент Італії Джорджо Наполітано виступив із закликом до обох сторін негайно припинити насильство. Представник агентства ООН у справах біженців в Італії Лаура Болдріні висловила побоювання, що у Розарно може початися «полювання» на іммігрантів, і повідомила, що це місто планує відвідати верховний комісар ООН у справах біженців.
Згідно з даними найбільшої італійської профспілки CGIL, найчастіше праця африканських нелегалів використовується у сільськогосподарських роботах. При цьому вона дуже низько оплачується - нелегали отримують не більше 25 євро за один день роботи, яка за тривалістю набагато перевищує встановлений трудовим законодавством термін. Крім того, іммігрантів майже не забезпечують ні житлом, ні навіть питною водою. За статистикою профспілки, наразі у подібних умовах в Італії проживають майже 50000 нелегалів.
За матеріалами РІА «Новини», «Lenta.ru», «Вести.ru»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом