Для мене як для лікаря Новий рік – це, скоріше, робота, ніж свято. Коли я був молодим, коли «подавав надії», я, як і всі, дуже часто чергував. Пам'ятається, у 1972 році я був старшим черговим нейрохірургом по Інституту нейрохірургії, і за добу прооперував сім травматичних внутрічерепних гематом, 60% із яких були отримані у стані алкогольного отруєння. Цей рекорд, між іншим, поки ніхто не побив.

У мене за час практики також було п'ять тяжких спинальных травм з паралічем. А все тому, що молоді хлопці залізали на ялинки і зрізали верхівки, щоб поставити вдома.

А ще у святкові дні, як правило, маса тяжких хребцево-спинальных травм. Це коли молоді люди випадають із балконів – напиваються, чинять насильство або непритомніють.

На мою думку, досить показовим є приклад, коли у новорічну ніч до мене звернувся один із моїх колег – дуже високоповажна людина, яка попросила надати допомогу дітям 13-14 років. Звичайно, я відразу зв'язався з медичною установою, де їм поставили діагноз - алкогольна кома. Саме тому, «користуючись нагодою», хочу нагадати батькам: контролюйте себе і дітей не тільки у новорічну ніч та на різдвяні свята.

Мої діти вже дорослі. Слава Богу, надмірно із них ніхто не п'є. Вони віддають перевагу здоровому способу життя. Моя донька – кандидат медичних наук, син займається самостійною роботою, а наймолодший - кандидат економічних наук. І мені хочеться вірити, що раз вони цього досягли, значить, ми зуміли правильно організувати контроль над їхньою поведінкою. Ми ніколи не підкреслювали, що стежимо за ними, просто створювали такі умови, що їм хотілося до нас приходити. А якщо вони опинялися у якійсь компанії, то знали, як саме адекватно потрібно поводитися у ситуаціях.

Але повернімося до Нового року і звернімося до статистики, яка свідчить, що щорічно під час цих свят збільшується кількість хворих і померлих від серцево-судинних захворювань, а також від хвороб, пов'язаних зі шлунково-кишковим трактом. І лідирує тут гострий панкреатит. Україна і Росія, якщо брати у цілому «по Європі», займають перше місце за смертністю молодих людей від цієї хвороби. І обумовлюється це тим, що вони вживають занадто багато жирної їжі й алкоголю.

Та ж статистика свідчить, що гостра серцева слабкість (кардіоміопатія) і алкогольна інтоксикація – це теж своєрідні травми, які, як і свята, «організовано» проходять вдома.

Чомусь молодь вважає, що якщо вранці погано почуваєшся, значить, вечір «удався». Проте розчарую: вечір удався тоді, коли ти і вранці добре почуваєшся.

Мені хотілося б, щоб не дивлячись на знамениту українську гостинність, коли столи накриваються в кілька ярусів, люди все-таки думали про те, що сьогодні у світі – фінансово-економічна криза, і розраховували не тільки на свої гроші, але і, насамперед, на здоров'я.

Домашні приготування – це прекрасно, проте не забувайте, що своє здоров'я ми носимо у гаманці. Люди переконані, якщо у ньому є «більше», значить, і з'їсти потрібно стільки ж. Однак думати ми маємо не про те, скільки з'їсти, а про те, як провести свято без хвороб. Тому я бажаю українцям: не втрачайте нашого гумору і властивої нам веселості! І обов'язково пам'ятаєте, що здоров'я – це найголовніше.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1427