Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко у ході підсумкової прес-конференції назвала основні причини економічної кризи в Україні.

За її словами, першим чинником кризи стало те, що Україна упродовж 18 років незалежності не встигла здійснити структурні реформи в економіці.

Це стало причиною того, що під час кризи «економіка трималася на кількох крупних підприємствах».

Ще одним кризовим чинником стало те, що ці підприємства не були переобладнані відповідно до нових досягнень, а працювали на старому устаткуванні, яке залишалося з тих часів, коли ці підприємства були приватизовані.

Третій чинник кризи в Україні, на думку прем'єр-міністра, - «надслабка банківська система». Це призвело до того, що в країні для економіки не було кредитних ресурсів, а якщо і були кредити, то їхня вартість була найвищою у світі, повідомляє «УНІАН».

«Країна була введена у спланований фінансовий голод», - сказала Тимошенко.

Серед причин такого голоду вона назвала політику Національного банку України, який видавав рефінансування за високими ставками, а видані кошти банками використовувалися не для кредитування економіки, а йшли на валютний ринок, наслідком чого стало падіння національної валюти на 64,3%.

За словами прем'єр-міністра, це найбільший рівень падіння курсу національної валюти у світі. Так, у Польщі курс нацвалюти знизився на 36%, у Білорусі – на 35%, у Росії – на 3%.

І останньою причиною кризи в Україні Тимошенко назвала «глибинну політичну кризу».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

411