Поліція Таїланду офіційно підтвердила, що зв'язку між затриманим у Бангкоку Іл-76 зі зброєю і справою Віктора Бута нема, повідомляє начальник Управління у боротьбі зі злочинністю Супісана Пакдінарената.
За його словами, «поліції не вдалося знайти жодного зв'язку між росіянином та Іл-76 зі зброєю на борту із Північної Кореї». Правоохоронець також підтвердив, що зброя призначалася для однієї із країн Близького Сходу.
Крім того, Пакдінаренат повідомив, що затримані члени екіпажу, четверо громадяни Казахстану і один Білорусі, «були давно знайомі». Поліція не виключає, що «всі п'ятеро могли здійснювати й інші подібні перевезення». «Зараз ми повинні з'ясувати, наскільки глибоко екіпаж був залучений у цю операцію», - сказав начальник управління.
Сам екіпаж повністю заперечує провину і підкреслює, що при завантаженні перебував у готелі Пхеньяна. «Перед польотом ми тільки перевірили кріплення, вантаж був опломбований і опечатаний», - вказано у заяві пілотів, переданій в агентство їхнім адвокатом.
Раніше сам Віктор Бут також заявив, що не має стосунку до затриманого літака зі зброєю. «Звинувачення бездоказові, спроба створити негативний імідж у громадській свідомості. Їхня мета - вплинути на рішення Апеляційного суду Таїланду у справі про мою екстрадицію до США на користь американської сторони», - заявив Бут.
Як повідомляв ForUm, Іл-76, який належить грузинській компанії Air West Georgia і переданий у лізинг українській компанії SP Trading, з 35 тоннами зброї був затриманий 12 грудня після огляду в аеропорту Бангкока Дон-Миан, куди Іл-76 приземлився для дозаправки. На борту літака знаходилися ручні гранатомети і переносні зенітно-ракетні комплекси.
Згідно з первинною версією, зброю екіпаж повинен був доставити до Шрі-Ланки чи в одну із країн Близького Сходу. Минулого тижня джерела не виключали, що кінцевим пунктом призначення вантажу була Грузія, яка посилено продовжує озброюватися після серпневого конфлікту з Росією 2008 року.
Спецпідрозділ Служби безпеки України «Альфа» був готовий затримати у Києві літак Іл-76, на борту якого була зброя, якби він здійснив посадку у київському аеропорту. «Дійсно, СБУ знала про те, що літак зі зброєю збирається здійснити посадку для дозаправки в Україні. Про це нас попередили наші партнери із зарубіжних спецслужб. У повному бойовому спорядженні бійці «Альфи» знаходилися в аеропорту і були готові затримати цей літак у разі його прильоту», - повідомили у прес-центрі СБУ в середу.
Читайте на тему:
Скандал зізброєю у Таїланді: Україну намагалися дискредитувати?
Затриманому у Таїланді екіпажу Іл-76 загрожує страта
Україні пощастило: підозри причетності до збройового скандалу зняті
У США розкопали: скандальний Іл-76 віз зброю в Іран
За матеріалами «Newsru.com», «ИТАР-ТАСС»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом