Поки у Копенгагені політики і вчені ламають голови над тим, як зупинити глобальне потепління, на половині планети – від звично сонячної Іспанії до неосяжного Китаю – лютують морози і бушують снігопади.


Якщо для українців і росіян морози – справа звична, то для теплолюбних іспанців, португальців, жителів балканських країн, захоплених зненацька різким похолоданням, сюрпризи погоди стали справжнім лихом.

 

На Іберійському півострові температура несподівано знизилася до мінус 10 градусів за Цельсієм. Це все одно, що у Москві влітку б засніжило. Якщо іспанські діти у захваті – валяються у небачених заметах і кидають сніжки, то власті стурбовані як ніколи. У Мадриді сніг і ожеледь призвели до утворення гігантських пробок, хаосу на дорогах. Щоб уникнути зростаючого числа аварій, муніципалітет поспішно розпорядився закрити кілька найбільш завантажених магістралей. Але це лише посилило транспортний колапс.

 

Навіть найнадійніший вид транспорту – залізничні потяги – і ті тепер ходять з великим запізненням. У столицях країн Євросоюзу завжди було звично бачити табло з годинником, де відлічується час до прибуття електрички з точністю до секунди. Тепер вони вимкнені через затримки составів.

 

У результаті на вокзалах застрягли десятки тисяч пасажирів. Навіть у південній Гренаді випало майже 10 см снігу. У деяких інших іспанських провінціях висота заметів перевищила 20 см. У багатьох містах закрилися школи і дитячі садки.

 

Окрім Іспанії і Португалії, у Європі від ударів стихії найбільшою мірою потерпають Хорватія і Словенія, де несподівано обезлюділи гірськолижні курорти – усі підступи до них настільки засипані снігом, що до трас дістатися практично неможливо. Незвичні для середини грудня снігопади обрушилися не тільки на європейську частину Середземномор'я, але і на субтропічний Ізраїль, а у Тель-Авіві одночасно спостерігалося торнадо.

 

На заході далекого Китаю – у Синьцзяні – все почалося на кілька днів раніше. Сніг і сильні вітри зруйнували безліч будинків, які належать місцевим біднякам, розірвані лінії електропередачі. Особливо не пощастило сільським районам. Рахунок загиблим коровам, козам і вівцям йде на тисячі. За попередніми даними, загальні економічні збитки, завдані цьому регіону, досягли 6 млн. доларів. У суміжних районах через потужні снігопади у понеділок теж був оголошений «помаранчевий» рівень небезпеки – передостанній щодо максимальності. Очікується, що вже сьогодні сніжні бурі перемістяться із Синьцзяну у сусідні провінції.

У Росії у московському регіоні стовпчик термометра невблаганно рухається до -30. А у Пермі – переступив позначку за -40.

Зокрема, на одній із площ Пермі у вівторок увечері від морозу прорвало 600-міліметровий водоводів, у деяких житлових будинках були проблеми з водопостачанням до ранку середи, поки пошкодження не було усунене.

Крім того, люті морози забрали життя кількох жителів Росії, серед яких є маленькі діти, залишені батьками на холоді.

У школах Татарстану і Ульяновська у середу через холоди скасували заняття у школах, двома днями раніше це зробили у Ханти-Мансійському автономному окрузі.

Люті морози не щадять і Україну. Найближчого дня очікуються складні погодні умови, а також значне похолодання. Синоптики прогнозують завірюху, на дорогах ожеледиця, пориви вітру місцями до 20-25 м/с. Середня температура повітря складе біля мінус 16/11 градусів вночі та мінус12/7 градусів вдень. На сході нічна температура опуститься до мінус 16-21 градусів.

За матеріалами РІА «Новости» «Новые известия», «Правда.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

760